Slovenská sezóna závodů do vrchu odstartovala na Slovakia Ringu.

Sezóna pretekov do vrchu úspešne odštartovaná

Úvodné podujatie oficiálnych majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu pod názvom OMV MAXXMOTION HILL CLIMB RACE SLOVAKIA RING úspešne odštartovalo v uzavretom areáli okruhu SLOVAKIA RING. Najrýchlejším jazdcom sa počas oboch dní veľkonočného víkendu (3.-4.4.2021) stal Martin Juhás z Ambruz Racing tímu.

Na dvojpreteky majstrovstiev Slovenska, medzinárodných majstrovstiev Slovenska, majstrovstiev Slovenska historických automobilov do vrchu a Slovenského kopcového pohára sa prihlásilo celkovo 49 účastníkov. Na štart sa nakoniec postavilo a odštartovalo 46 pretekárov prevažne zo Slovenska.

Sobota sa niesla  v duchu premenlivého a hlavne chladného počasia. Silná dažďová prehánka na konci súťažného dňa znamenala, že do poslednej tretej súťažnej jazdy odštartovalo nakoniec len 17 súťažiacich. Celkovo mali účastníci k dispozícii tri doobedné tréningové a tri pooobedné súťažné jazdy.

Igor Drotár

Najrýchlejším jazdcom prvého súťažného dňa sa spomedzi všetkých zúčastnených stal Martin Juhás z Ambruz Racing Teamu jazdiaceho na formule Tatuus FR2000, ktorý trať dlhú 3200m zdolal za 1min 27,380s. Druhým v poradí bol Igor Drotár na Škode Fabia WRC a tretie miesto obsadil Poliak Roman Baran z L Racing teamu jazdiaci na Mitshubishi Lancer. V rámci Majstrovstiev Slovenska sa poradie zmenilo len mierne, keď dvojicu Martin Juhás a Igor Drotár doplnil na treťom mieste Tomáš Ondrej z tímu PT Petrolltrans Rally jazdiaci na Mitshubishi Lancer Evo 9.

V najzastúpenejšej skupine (5) si v rámci slovenského šampionátu prvenstvo vybojoval Patrik Purs z Maxxmotorsport tímu jazdiaci na Honde Civic VTI pred Matejom Demeterom (Demo Motorsport Team) na Citroene Saxo VTS a Alexandrom Baráthom na Honde Civic Type-R.

V rámci Slovenského kopcového pohára bol najrýchlejším Vladimír Podmajerský na Peugeote 206 RC, druhé miesto si vybojoval Marek Pikula na Seate Ibiza a tretie miesto získal Peter Prokopčák na Honde Civic Type-R.

Nedeľa už priniesla o čosi stabilnejšie, ale stále nepríjemné veterné počasie. Poradie na prvých miestach v celkovom hodnotení sa zmenilo len mierne a tak najrýchlejšími jazdcami sa stali opäť Martin Juhás z Amruz Racing tímu pred Igorom Drotárom, dvojicu doplnil Martin Matuška jazdiaci na Intech FŠ. V tomto poradí sa jazdci umiestnili aj v rámci Medzinárodných Majstrovstvách Slovenskej republiky a rovnako aj v Majstrovstvách Slovenskej republiky.

V rámci Slovenského kopcového pohára bol najrýchlejší Vladimír Podmajerský na Peugeote 206 RC, druhé miesto  a tretie miesto si tentokrát vymenili, keď druhý skončil Peter Prokopčák na Honde Civic Type-R a tretí Marek Pikula na Seate Ibiza.

V triede historikov počas oboch dní víkendu najlepšie obstál Miloš Zmeškal jazdiaci na Ralt 032 pred Františkom Kmeťom na Metalex MTX 1-03 a Marcelom Beníkom na BMW 2002ti.

Podutie sa konalo za prísnych hygienických opatrení prijatých po konzultácii so SAMŠ a v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR pre organizovanie hromadných športových podujatí zahŕňajúcich okrem iného aj preukázanie sa negatívnym testom na Covid-19 všetkými účastníkmi pred samotnými pretekmi.

Divákom prístup na tribúnu a do areálu nebol povolený.

Viac informácii a kompletné výsledky sú dostupné na web stránke:

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road jazdu vo vynovenom areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj nový Malkia Park, útočisko pre exotické zvieratá, otvorený aj pre verejnosť.

Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom. V areáli nájdete tiež off-roadový polygón, Vojenské múzeum a najnovším prírastkom je špičkové Slovenské motokárové centrum.

GENERÁLNYM REKLAMNÝM PARTNEROM OKRUHU JE OMV SLOVENSKO.