Carboniacup míří do Maďarska na Sárvár na okruh Pannoniaring.

Carboniacup zamíří na Sárvár již 9.6.

Další klání letošního zkráceného kalendáře má před sebou Carboniacup na maďarském okruhu Pannoniaring, který je více známým svou blízkostí s oblíbenou destinací turistů nazvanou Sárvár, tedy termální lázně.

Druhé letošní zastavení Carboniacupu přinese více jak sedm desítek aut na start závodu, kde se podle destinace a vývoje počasí ve střední Evropě dá předpokládat pěkné počasí, takže gumy dostanou zabrat,ale budou také lépe držet. Již podruhé se v rámci Carboniacupu objeví Abarthy ve stejnojmenném seriálu slovenských promotérů, kteří se na tento závod opět s námi spojili ve společný závod skupiny B.

Ve skupině A1 se poprvé předvede Mini Cooper jezdce Petra Brouska, ve dvoulitrech A2 pojedou proti  domácím jezdcům Pavel Zeman s Mazdou RX8, Zbyněk Čurda na BMW a Miroslav Beer na Subaru Impreza, z těch domácích pak uvidíme Ivanova a Viszokaye s BMW a Lengyela s Toyotou GT86. Ve třílitrech změří ve skupině A3 síly Dušan Vít, Luboš Sázava s vozy BMW.

Třiapůlitry A4 přivedou na start Tomáše Zabloudila, Martina Tótha, či Filipa Vykouřila s BMW, kterým se pokusí sebrat body Maďaři Taschner a Kovács. Ve více upravených vozech skupiny A7 do 2000ccm se předvede pěkná Škoda 120 RS Jiřího Sedláka, proti dvěma domácím borcům Bertalanem a Mohácsim s Lotusy.

Zatím se nám stýská po silných vozech skupin A8 a A9.

 

 

 

 

Ve skupině B sériových vozů pojedou tedy, jak jsme již zmínili v úvodu slovenské Abarthy ve skupině B6, mimo jiných jezdců uvidíme například Martin Ďurík, Pavol Ďurkové, Ludmila Habodasz, Zuzi Šteffeková nebo Tomáš Kameništiak s Abarthem 595, ostatní účastníci vyrazí s vozy Abarth 500.

Ve dvoulitrech sériovek dorazí na Sárvár dvojice Miloš Merta se Subaru BRZ a Libor Šajner s Toyotou GT86. Ve třílitrech si zazávodí Ivan Šoltys s Toyotou Yaris GR, Lukáš Liebzeit, Tomáš Beneš a Martin Hanzl s Alfami Romeo, Zdeněk Čurda s BMW 330ci, či Milan Zubatý s Fordem Fiesta. B4 do 3500ccm si to rozdají Ondřej Frič a Radek Zimmer na Lotusech Elise a Exige. Nad 3500ccm zazávodí v Maďarsku Josef Liška s AMG C63, Slováci Pavlanský, Cehula na BMW M2 a M4, jejich krajan Čižmárik s Porsche 911 Gts a GT3 RS Josef Hrdlička.

 

Skupina C patří prototypům a speciálům, nejinak tomu bude při maďarském klání u termálů. V C1 do 1400ccm změří svoje schopnosti a techniku Švýcaři Simon a Felix Neidhartovi proti Rakušanům Amesederovi a Höferovi s Performery a jediný vůz Revolution přiveze další Rakušan Friedrich Franz. V C2 prototypech nad 1400ccm bude bojovat Michal Paclík s vozem Norma M20 FC s Rakušany Rudolfa Schöflingera a nově také Jürgena Kapellera s Radicalem SR3 RS.

Mezi Caterhamy do 1600ccm pojedou o body Jakub Kirchner, Simon Aglietti, Maty Vítek, Tomáš Frank a Marek Svačinka, v silnějších nad 1600ccm pojede MiVi proti Wolfgangu Luberovi z Německa na konstrukci Donkevoort.

 

 

 

Skupina D formulových vozů přivítá na startu v Maďarsku v D1 Honzu Riegra s Glorií C8F. Ve skupině D2 budou své zkušenosti sbírat a projevovat Němec Hartmut Heidicke s Tark – Kavorem a novice Veronika Krejsová na Metalexu 1-03. Souboj historických šestnáctistovek D3 si zopakují Němci Frank Thalmann, Toni Koitsch a Bernd Weber se stroji Estonia 25.

Ve skupině dvoulitrů se přihlásily dva vozy stáje Renauer Motorsport, a to Alexander Talkanitsa z Běloruska a Rakušan Franz Irxenmayr na formulích Renault 2,0, přičemž prvně jmenovaný závodník jezdící pod rakouskou zástavou má za sebou velmi zajímavou kariéru v závodech GT vozů.

Konkurenci jim obstarají Němec Reinhard Zängler s Oplem Lotus a Tomáš Pavel s Martini Renault. Skupinu D5 pojede další závodník Classic Racing Jan Čížek s Martini Renault 2,2ltr.

 

Možná piloty do Maďarska moc nelákala povinnost mít při vstupu do země platný PCR test, ovšem nařízení jsou jen jedna a musíme je proto dodržovat.

 

 

 

 

Vláďa Rožánek

a Carboniacup 2021 team