Oficiální tým YART-YAMAHA ovládl druhou kvalifikaci 12h v Estorilu.

YART -YAMAHA OFFICIAL EWC TEAM ZOPAKOVAL KVALIFIKAČNÍ UMÍSTĚNÍ Z LE MANS  A ZÍSKAL V ESTORILU POLE POSITION

Oficiální tým YART-YAMAHA ovládl druhou kvalifikaci a obsadil první místo na startovním roštu 12hodinového závodu v Estorilu před týmem BMW Motorrad World Endurance Team a Yoshimurou SERT Motul. Nejrychlejší Superstock, BMRT 3D Maxxess Nevers obsadil devátou startovní pozici.

Již čtvrteční volné tréninky naznačily, mezi kterými týmy se bude v Portugalsku bojovat  o nejvyšší příčky. Volný trénink vyhrál BMW Motorrad World Endurance, jehož jezdci (Fores Javier, Markus Reiterberger a Kenny Foray) nastavili čas 1:39,094.

Druhou pozici obsadil YART-YAMAHA Official EWC Team (Niccolò Canepa, Marvin Fritz a Karel Hanika) se ztrátou 0,034 sekundy, třetí v pořadí pak Yoshimura SERT Motul (Gregg Black, Xavier Simeon a Sylvain Guintoli) s časem na kolo 1:39,590.

Další část čtvrtečního programu (první kvalifikace a noční trénink) již byla v režii sestavy YART –Yamaha, která si díky dokonalé konzistenci zajistila s výsledným časem 1:39,187 provizorní pole position. Piloty tovární Yamahy od sebe dělilo pouhé dvě desetiny sekundy!

VRD Igol Experiens byli na prozatímním roštu čtvrtí (Florian Alt, Florian Marino a Nicolas Terol), před Webike SRC Kawasaki France Trickstar (Jérémy Guarnoni, Erwan Nigon a David Checa).

Michal Filla, který v polském týmu Wójcik Racing Team (Gino Rea, Michael Laverty) závodí v kategorii Formula EWC byl s průměrem 1:41,675 sekundy jedenáctý a nejrychlejší ze Superstocků Wójcik Racing Team 2 (Marek Szkopek, Christoffer Bergman a Kevin Manfredi) na skvělém devátém místě.

Ewc_12_H_Estoril_2021_YART Yamaha, Fritz Marvin, Hanika Karel, Canepa Nicolo, Michael Laverty, Yamaha YZF R1, Formula EWC

Trať byla vyhřátá na 55° a proto se dalo předpokládat, že ve druhé kvalifikaci dojde na zlepšení zajetých časů.

První místo na startu závodu v portugalském Estorilu vybojovali jezdci týmu Yart-Yamaha Official EWC, který byl ve druhé kvalifikaci velmi silný, s průměrem 1:37,936. Pro tým to znamenalo čtvrtou pole position v řadě. Nejrychlejší z celého startovního pole byl stejně jako ve Francii český jezdec Karel Hanika, který působivým časem 1:37,674 sekundy překonal kvalifikační rekord z roku 2020 Markuse Reiterbergera.

Spolu s týmovým kolegou Marvinem Fritzem (1:37,857) byli jediní dva jezdci, kteří se dostali pod hodnotu 1:38. Niccolò Canepa má kolo za 1:38,278 sekundy a tým Yart-Yamaha tak získal v Portugalsku do hodnocení prvních pět bodů.

Druhou pozicí se kvalifikoval tým BMW Motorrad World Endurance (1:38,773), třetí Yoshimura SERT Motul (1:38,822), čtvrtou F.C.C. TSR Honda France (1:39,309) a top 5 uzavírá TATI TEAM BERINGEN RACING s průměrným časem 1:39,662.

Michal Filla s týmem Wójcik Racing Team vybojoval na gridu patnácté místo (1:41,413)

V kategorii Superstock je první na celkovém devátém místě st. číslo 24 BMRT 3D Maxxess Nevers  (1:41,042), druhý TEAM 33 LOUIT APRIL MOTO (1:41,183) a třetí Wójcik Racing Team 2 (1:41,193) na celkovém dvanáctém místě.

Dvanáct hodin v Estorilu bude jistě velmi napínavou bitvou nejen v kategorii Formula EWC, ale i Superstock. Závod začíná v sobotu 17. července  v 9:00 místního času, tedy v 10:00 (SEČ)  a můžete jej celý sledovat na sportovním programu televizní stanice Eurosport 2.

Ewc_12_H_Estoril_2021_Wojcik Racing Team, Gino Rea, Laverty Michael, Filla Michal, Yamaha YZF R1, Formula EWC