Elektrická budoucnost DTM… Hmmm.

Elektrická budoucnost DTM…

Gerhard Berger mi někdy připadá jako rozumný chlapík, který ve sportu už něco zažil a má o něm jasnou klasickou představu. Někdy je ale i on nucen, stát se oportunistou, který své zásady hází za hlavu. Bývalý pilot Ferrari a McLarenu není přítelem elektrifikace automobilového sportu, ani on se ovšem – pokud chce dát DTM jistou bodoucnost – nesmí vyhnout právě vládnoucímu politickému main-streamu.

A ten velí: „Auto budoucnosti musí mít elektrický pohon!“ – nezávisle na tom, kolik bude stát zákazníka, kolik přírody zničí jeho výroba a odkud se mu dostane šťávy… A tak DTM i na Norisringu prezentovala svou (neblahou) elektrickou budoucnost.

Tentokrát představily firmy Schaeffler a a Mahle svůj „DTM Electric Design“, studii prototypu, který se má vozům, jenž od roku 2023 budou jezdit o body, již hodně podobat.

 

Slibují přitom 1000 koňských sil a rychlost nad 300 km/h – bude tohle ale ještě motorsport..?

Tiskovým mluvčím projektu při tom není nikdo jiný, než dřívější Rennleiter Mercedesu, Norbert Haug. Také oportunista, který dobře ví, s kým si kdy vlízt do postele.

Na druhou stranu si ovšem říkám, že alespoň bude dosti času a klidu na rozhovory s legendami DTM, až budou tito „električtí raceři“ bzučet po trati..     

 

 

 

Text a foto: Roman Klemm,Motor MAX