DS 3 CROSSBACK E-TENSE dojede dál.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: VĚTŠÍ DOJEZD

  • DS 3 CROSSBACK E-TENSE, jediný 100% elektrický model ve svém segmentu, dosahuje po vylepšení určitých prvků o téměř 7 % většího dojezdu, tj. 341 km v kombinovaném cyklu WLTP.
  • Technický vývoj zvyšuje dojezd v reálném provozu.
  • DS 3 CROSSBACK E-TENSE využívá vynikající francouzské know-how společnosti DS Automobiles v oblasti elektrifikace, díky němuž značka získala čtyři tituly ve Formuli E.

Díky strategii elektrifikace, kterou společnost DS Automobiles uplatňuje od svého vzniku, je multienergetickou značkou s  nejnižšími průměrnými emisemi CO2 v Evropě (100,2 gramů CO2 na kilometr na vozidlo registrované v první polovině roku 2021 podle cyklu WLTP), přičemž podíl elektrifikovaných vozů tvoří v její nabídce více než jednu třetinu.

Tato strategie se zrychluje: od roku 2024 budou všechny nové modely DS Automobiles výhradně 100% elektrické.

 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE, první 100% elektrický model v nabídce se vyvíjí. Vůz, který je na trhu od roku 2019, má nyní dojezd 341 km podle kombinovaného cyklu WLTP, což představuje nárůst o téměř 7 %.

Při vývoji bylo prioritou reálné používání modelu DS 3 CROSSBACK E-TENSE. Vylepšeno bylo zejména tepelné čerpadlo, které získalo čidlo vlhkosti pro zvýšení účinnosti. Tepelné čerpadlo, které je součástí standardní výbavy, vyrábí teplo kompresí a tím vytváří horký vzduch. Díky tomu se výrazně snižuje potřeba energie.

Výsledkem neustálého vývoje a průběžných diskusí s vítězným týmem Formule E, který spadá do stáje DS Performance, je také optimalizace převodového poměru pro zvýšení účinnosti vozu DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

 

 

K nárůstu dojezdu v reálném provozu dochází také díky použití nových 17palcových pneumatik třídy A, které vyvinula značka Continental. Pneumatika Continental EcoContact 6 Q, která je v nabídce v rozměru 215/60 R17 96H, je vyrobena za využití nové špičkové směsi oxidu křemičitého, která zlepšuje valivý odpor a snižuje emise hluku.

V České republice se DS 3 CROSSBACK E-TENSE prodává za cenu od 1 055 000 Kč s palubní nabíječkou 11 kW, která umožňuje třífázové dobíjení.

 
DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit know-how francouzského luxusu v automobilovém odvětví.

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie, snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 4 a DS 9.

Značka DS Automobiles, která je dvojnásobným šampionem Formule E z let 2019 a 2020 (pohár týmů a jezdců), stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod Označením E-Tense nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles přinese na trh, výhradně elektrifikované.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, l’expérience DS“ pro jedinečný zážitek z kontaktu se značkou DS.

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 400 showroomů DS Stores a DS Salons.

Novinky o DS France sledujte na www.DSautomobiles.fr @ DS_France

a mezinárodní dění kolem značky DS na www.DSautomobiles.com    @DS_Official