Dnes proběhla online konference s vedoucím a piloty týmu KAMAZ-Master věnovaná účasti Rusů na Rally Maratonu Dakar-2022
⠀
Šéf týmu „KAMAZ-Master“ se vyjádřil k sankcím Světové antidopingové agentury na ruské sporty, které se v etapách Mistrovství světa v rally Raid v roce 2022 dotknou i týmů z Naberezhnye Chelnov.
⠀
„Žádné sankce nám nevezmou našeho ruského ducha, touhu zvítězit a být na stupních vítězů. Sledujeme i další sporty a vidíme, že Rusové bez vlajky a hymny přitahují od soupeřů ještě větší respekt, protože je ještě těžší se v takových podmínkách sejít a vyhrát. Ruskou vlajku na technice a autech bohužel na závodě mít nebudeme, protože „Dakar“ bude první etapa mistrovství světa.
Trikoloru jsme ale udrželi na poznávačkách. „
⠀
„Vystupování na novém vybavení je velká zodpovědnost pro celý tým. Druhý rodinný vůz K5 byl postaven těsně před odjezdem a první takový vůz se v létě úspěšně předvedl na Hedvábné stezce. Myslím, že to ten náklaďák zvládl. V mnoha oblastech jsme udělali kus práce. V novém voze je spousta změn – odpružení, řízení,“ uvedl Eduard Nikolaev.

⠀
Dmitrij Sotnikov: „V počtu nákladu se zaregistrovalo téměř 60 účastníků. Jsem rád, že je Gerard de Roy zpět. Zmeškali sportovní sezónu, ale byli spatřeni při testování, stavbě čtyř kamionů s kapotou. Sám Gerard bohužel nevystoupí, ale tým bude mít zkušené a silné chlapy. Označím tým Martina Matsika, v minulé Dakaře byl rychlý, dokázal získat čtvrtou pozici.
Teď bude mít místo jednoho vozu tři posádky, takže Martin bude bojovat o první místo. Bude spousta dalších pilotů, kteří budou moci vnutit boj. A nové hybridní kamiony dodají další intriky do závodu. „
⠀
V reakci na dotaz novinářů ohledně absence běloruského týmu „MAZ-SPORTavto“, Chagin poznamenal, že členové sportovního týmu „KAMAZ-Master“ litují, že nepustili obyvatele Minsku na závod.


Спортивная команда „КАМАЗ-мастер“










