Legendární Sébastien Loeb vyhrál poosmé Rallye Monte Carlo.

Ve 47 letech dnes Francouz Sébastien Loeb vyhrál již poosmé legendární Rallye Monte Carlo a zapsal se tak do statistik tím, že se stal nejstarším vítězem závodu mistrovství světa v rallye. Devítinásobný šampion startoval premiérově v novém voze Ford Puma , přičemž do čela z druhého místa poskočil až v předposlední RZ.

Jeho do té doby vedoucí krajan a rovněž mnohonásobný mistr světa Sébastien Ogier totiž měl defekt a svůj náskok ztratil. Přitom vítěz se navíc sžíval nejen s novým speciálem, ale také s novou  navigátorkou.

Velkým potěšením pro české fandy byl výkon mladíka Erika Caise, který soutěž zakončil v TOP 10, na 9. pozici.

Přitom startoval v závodu MS podruhé v životě. Ve WRC2 skončil Cais druhý za mistrem světa této kategorie Norem Andreasem Mikkelsenem.

Šampionát WRC 2022 bude pokračovat na konci února snad opět na sněhu ve Švédsku.

Rallye Monte Carlo 2022, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Loeb, Galmicheová (Fr./Ford Puma) 3:00:32,8, 2. Ogier, Veillas (Fr./Toyota Yaris) -10,5, 3. Breen, Nagle (Ir./Ford Puma) -1:39,8, 4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -2:16,2, 5. Greensmith, Andersson (Brit., Švéd./Ford Puma) -6:33,4, 6. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -7:42,6,