Janík Motorsport nasadil dva závodní vozy KTM X-Bow R na Le Brno.

První podnik z celkové čtveřice vytrvalostní série okruhových závodů ARC Endurance 2022 odstartoval tento čtvrtek 7.4.2022 na Masarykově okruhu v Brně.

Na startovní rošt se za tým Janík Motorsport postavily hned dva závodní vozy KTM X-Bow R a společně se svými jezdeckými posádkami reprezentovaly týmové barvy v oblíbeném závodu 8h Le Brno.

První vůz obsadili již zkušení „týmoví matadoři“ v podání – Martina Kalvase, Milana Haboně a Milana Bernáta, kteří po celou dobu závodu využívali svých jezdeckých zkušeností a předvedli vyrovnanou, bezchybnou jízdu, jenž jim ve finále dopomohla na stupně vítězů. V divizi 6  tak vybojovali skvělou 3. pozici a dostali se tak rovněž mezi nejlepší trojici absolutního pořadí závodu.

 

 

V sedačce druhého závodního vozu se postupně vystřídala trojice našich začínajících pilotů – Miroslav Janouch, Petr Koukola a v neposlední řadě i Josef Čikl. I přesto, že pro větší část této posádky se jednalo ve vytrvalostních závodech o úplnou premiéru, dokázali svou čistou jízdou zajet skvělý výsledek, kdy v konkurenci 30 vozů obsadili v divizi 6 vynikající 6. místo a v absolutním hodnocení pak celkovou 8. pozici.

 

Šampionát vytrvalostních závodů – ARC Endurance 2022 pokračuje dalším podnikem 9.6.2022, tentokrát na severočeském Autodromu Most, kde ani tým Janík Motorsport nebude rozhodně chybět.