Domácí David Komárek ovládl oba závodní dny 41. Zámeckého vrchu.

David Komárek ovládl oba závodní dny na 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER v Náměšti nad Oslavou

Nebývalá konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu 41. Zámecký vrch MANN-FILTER 2022. Po roční přestávce přivítali pořadatelé účastníky Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a již tradičního mezinárodního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2022 což slibovalo, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo. Na startovní čáru závodu se postavil rekordní počet závodníků.

 

Před startem závodního víkendu dělala organizátorům z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou vrásky na čele předpověď počasí, která se sice vyplnila a sobotní dopolední tréninkové jízdy proběhly za stálené drobného deště a na mokré trati bez větších komplikací. Bohužel z důvodu poškození sloupu elektrického napětí, který ohrožoval bezpečnost závodu a bylo nutné ho zabezpečit, aby závod mohl pokračovat došlo k časové prodlevě a v sobotu se odjela pouze jedna závodní jízda.

Zato nedělní program proběhl bez větších komplikací. Velké množství diváků tradičního Zámeckého vrchu MANN-FILTER vytvořilo jako každý rok parádní atmosféru, čímž jsou závody v Náměšti nad Oslavou již proslavené. Kromě závodníků se jim starali o zábavu ukázkovými jízdami v Toyotě Yaris, jediný český jezdec Formule 1 , Tomáš Enge a svojí driftérskou show Michal Reichert.   

 

 

 

Na start víkendových závodů se postavila více jak sto padesátka závodníků z České republiky, Rakouska, Německa a Slovenska, kteří v souboji a vteřinky ovládali po závodní trati své stroje nejmodernější specifikace, ale i více jak čtyřicítka vozů s krásným puncem historie.

 

Nejrychlejším jezdcem celého víkendového programu jubilejního 41. Zámeckého vrchu MANN-FILTER  2022, se stal David Komárek na voze McLaren F1 EVO Komvet. V sobotu zajel druhou nejrychlejší jízdu celého startovního pole Josef Hlavinka na Formuli Gloria jízdu, s minimální ztrátou zajel třetí nejrychlejší čas Jiří Špalek na třílitrové Normě M20F EVO.

V nedělním závodě sváděli tito jezdci opět souboj o setinky vteřiny, tentokráte však jízdy vyšly lépe Jiřímu Špalkovi před Josefem Hlavinkou.

 

„Byl to parádní závodnický víkend. Jsem hrozně šťastný za tak parádní výsledek. Každému jezdci se nepodaří zvítězit na domácím závodě, kterým pro mě Zámecký vrch je. Parádní atmosféra, kterou tady dokážou diváci při svozech nám jezdcům vytvořit je prostě nezapomenutelná a je opravdovým zážitkem, který na našich tratích nezažijete.

Je to prostě TOP.“ Zhodnotil svoje vystoupení na závodech 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 v Náměšti nad Oslavou nejrychlejší jezdec víkendu David Komárek.

 

 

 

V hodnocení Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu si odvezl poháry za absolutní vítězství v sobotním i nedělním závodě Josef Hlavinka , kterého ve stejném pořadí po oba dny doplnili na stupních vítězů , druhý Marek Rybníček startující s KTM X-BOW GTX a třetí Zdeněk Chudoba s Normou M20F.

Poháry za vítězství v hodnocení České trofeje si odvezl z Náměště Josef Hlavinka st. , který vodil po trati okolo Zámku Náměšť nad Oslavou formuli Opel Lotus. Mistrovským historikům vládl celý víkend Jaroslav Prášek, který se divákům předvedl v nádherné historické formuli Chevron  B42 F2

 

Mezinárodní seriál závodů Maverick Hill Climb Czech poznal jediného víkendové vítěze v podobě Davida Komárka, v obou víkendových závodech obsadil druhé místo Jiří Špalek a třetím nejrychlejším byl po oba dva dny Michal Novický startující na voze Ligier JS49 Honda. Hodnocení seriálových historiků patřilo po celý víkend Petr Žáčkovi rallyovým monstrem Audi Sport Quattro S1

 

V prostoru startu závodu, předcházelo v neděli odpolednímu závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti poslankyně Parlamentu ČR Moniky Oborné, místostarosty Náměště nad Oslavou Jana Kotačky a předsedy představenstva Horáckého Autodružstva Velké Meziříčí Martina Habána , kteří společně s hlavními organizátory  popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky.

 

Po skončení nedělního programu zhodnotil letošní 41. ročník MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2022 ředitel závodu Ivan Rybníček. „Velice si vážíme zájmu jezdců a diváků o závody u nás v Náměšti nad Oslavou. Přes sobotní komplikace, které se při závodech mohou vyskytnou, věřím že si jezdci i diváci letošní ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 užili, a i příští rok se za námi do Náměště nad Oslavou vrátí.

Chtěl bych poděkovat za spolupráci s Městem Náměšť nad Oslavou, Krajem Vysočina a našimi partnery, bez jejichž podpory bychom jen těžko závody na Zámeckém vrchu zorganizovali. V neposlední řádě patří velké poděkování jezdcům, kterých se letos v Náměšti nad Oslavou sešlo velké množství, všem pořadatelům a traťovým komisařům za jejich neocenitelnou práci a samozřejmě divákům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou parádní atmosféru “

 

 

 

 

Více aktuálních informací na www.zamecky-vrch.cz

Výsledky sobotního závodu Zámecký vrch MANN-FILTER 7.5.2022: ZDE

Výsledky nedělního závodu Zámecký vrch MANN-FILTER 8.5.2022: ZDE