Dosud nejvýraznější výsledek Dominika Stříteského na Šumavě.

 Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě

Příprava týmu na Rally Šumava Klatovy byla zaměřena především na naladění vozu s pneumatikami HANKOOK na očekávané podmínky během druhého podniku SONAX Mistrovství České republiky v rally. Rrozsáhlý test v týdnu před Šumavou přispěl k optimálnímu nastavení vozu a pomohl Dominikovi získat jistotu v hledání limitů na různých površích a za různých podmínek.

To se velmi pozitivně projevilo během rally, která nabídla především v sobotu, kdy byly podmínky na trati velmi různorodé. První etapu zakončil Dominik na třetím místě, s náskokem pouhých 11 sekund na Filipa Mareše, kterého zdržel defekt. Druhá etapa pak byla ve znamení souboje těchto dvou jezdců o každou setinu sekundy.

Dominik uhájil svůj drobný náskok a po technických problémech Václava Pecha poskočil dokonce na druhé místo absolutní klasifikace i SONAX Mistrovství ČR.

Dominik sám již toto pódiové umístění okusil na loňské Bohemia rally při svém hostování v týmu ŠKODA MOTORSPORT, pro tým ACA ŠKODA Vančík Motorsport je to největší úspěch v jeho dosavadní historii.

 

 

 

Manager týmu Jaroslav Vančík neskrýval spokojenost s výsledkem. Na Šumavě všechno fungovalo naprosto přesně, od přípravy na rally přes testování, které nám velmi pomohlo, až po výkon mechaniků a posádky. Popravdě jsem si nebyl jistý, jestli se podaří malý náskok ve druhé etapě uhájit. O to větší byla radost v cíli! Jsem naprosto spokojen.

Jsem rád i za všechny členy týmu, kterým tímto děkuji za odvedenou práci. Ale Šumava je za námi, teď se musíme v krátké době připravit na Krumlov, kde uděláme všechno pro to, aby bylo představení a výkon týmu na stejné úrovni.“

Jednatel Autocentrály Hlučín Eduard Skaba k tomu dodal. Nemohl jsem ze zdravotních důvodů být na místě, o to více jsem prožíval hlavně druhý den u komputeru. Dominik odvedl vynikající výkon, nepodlehl okolnostem a to, že odolal tlaku zkušenějšího Filipa Mareše považuji je pro něj důležitá zkušenost, kterou doufám zúročí i v budoucnu.

Takovéto souboje dokonale prověří připravenost jezdce hlavně po psychické stránce a Dominik v této zkoušce obstál. Věřím, že tento souboj se líbil i divákům, kteří jsou pro nás důležitým důvodem, proč se Autocentrála Hlučín v tomto krásném sportu angažuje.“

 

 

Sám Dominik byl také velmi potěšen výkonem i výsledkem. To, co jsme zažili na Šumavě, bylo tak trochu jako sen. V první etapě jsme se snažili jet stabilní tempo a pomýšleli jsme především na slušnou porci bodů. Ale druhou etapu jsme jeli, stejně jako Filip, opravdu na krev. Popravdě jsem nečekal, že náskok uhájíme, v cíli to byla obrovská radost.

Teď je zřejmé, že máme optimální paket, auto je v dokonalé kondici, Hankooky fungují skvěle. Zbytek je na mě a na Jirkovi. Těšíme se na Krumlov, přijďte nás podpořit.“