Pohled do historie OffROAD Maratonů u nás.

Historie OffROAD Maratonů

Vážení příznivci vytrvalostních závodů terénních vozů, motorek a čtyřkolek!

Právě brouzdáte po stránkách OffROAD Maratonů, které pořádá agentura 24 Hours agency, s.r.o. Ano, tento seriál již přerostl od roku 1998, kdy jsme uspořádali jedinečný čtyřiadvacetihodinový závod RedBullOffROAD 24Hours v tak masovou záležitost, že jsme usoudili, že si zaslouží vlastní web.

Budete zde nacházet veškeré informace z připravovaných akcí či zprávy, výsledky, foto či video z těch, které již proběhly.

Po dvou dobřanských čtyřiadvacetihodinovkách se rozejel celý seriál a vše dostalo zcela nový řád.

4×4 Bohemia Maraton 2000
4×4 VDO Dayton Maraton 2001
VDO OffROAD Maraton 2002
OffRAOAD Maraton 2003 – 2017

V každém uplynulém roce se přihodilo spousta zajímavých událostí a v každém roce došlo k nějakým úpravám pravidel respektive stanov. Konečná verze je vidět v příslušné rubrice. Otestovali jsme řadu lokalit a do mnohých se pravidelně vracíme.

Nazrál i čas na to, abychom připravovali i tratě pro omladinu a tak vedle dnes již čtyř kategorií automobilů vypisujeme po rozdělení na třídy Pohár a Mistry 6 kategorií motorerk 6 kategorií čtyřkolek a své kategorie mají děti, mladší junioři i starší junioři.

Z mnohých závodníků vyrostli skuteční mistři, které dnes vídáme v televizních vysíláních, jak se účastní zahraničních podniků (Macík, Zapletal, Randýsek, Macháček a další).

 

 

 

 

Doufáme, že nám energie na věčný souboj s počasím, přírodou a úřady ještě chvíli vydrží a že se budeme ještě dlouho vídat nejen na těchto webových stránkách, ale především v terénu, kde se mísí vůně benzinu s nezaměnitelným pachem vypalujícího se bahna…

Veškeré Vaše podněty a nápady, ale i kritiky jak na web, tak na akce, které pořádáme, nám napište do diskusního fóra a nebo rovnou na naše mailové adresy (ty jsou samozřejmě mezi kontakty).

Rádi se dozvíme Váš názor, a pokud to bude v našich silách, pokusíme se na každý reagovat!

Ondra Nachtigall

 

 

 

Dole- ilustrační foto – Ředhošť 2019