Foto Story : Škodovky u Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu.

Škodovky na Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu 2022

Je zajímavé, kdo ze soudobých výrobců nejvíce využil tradiční Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu k vlastní propagaci. Letos tomu byla jednoznačně značka ŠKODA! Dobrá, stalo se tak  i díky skutečnosti, že kluby Porsche a Ferrari letos jaksi „povolily“ – ale i tak: německá pobočka Škodovky je stálým a vítaným hostem tohoto podniku.

 

Text a foto: Roman Klemm, Motor MAX

 

 

 

 

Nikdy nezapomene  pozvat i restaurátory s jejich exponáty z Čech. A tak byl stánek mladoboleslavské firmy roku 2022 naplňen zajímavými vozy, kolem kterých vzpomínaly stovky diváků. Hvězdou víkendu při tom jistě byl jeden  z dvou postavených „sporťáků“ Skoda Sport – a sice šasi které se roku 1950 zůčastnilo s jezdci Bobkem a Netušilem maratonu 24h v Le Mans.

Pouze dva exempláře existují i od studie GT, Škody 1100 OHC Coupé, z nichž jeden také našel cestu pod hrad Nürburg. K tomu byl prezentován i monopost F3 z roku 1969 a samozřejmě bezpočet „Kupéček“ od sériového výrobku až po speciál 130RS.

V paddocku a při demonstračních jízdách se k nim přidružily další vozy jako jedinečný speciál Favorit 16 L/H, Tudor, Oktávie (Spartak) a  Popular.