Jubilejní 30. ročník Rally Vyškov se vydařil.

1. ročník Rally Vyškov vyhrál Adam Březík

Jubilejní třicátý ročník vyškovské rally vyhrál mladý Adam Březík s navigátorem Ondřejem Krajčou. O nejzajímavější zápletku se postaral právě Březík, když v samotném závěru první sekce rychlostních zkoušek trefil balík slámy při průjezdu známým diváckým místem na farmě v Zelené Hoře.

Ztratil tam cenné vteřiny a poškodil pravý předek svého vozu Škoda Fabia R5. To vyústilo v propad pořadím, ale následná stíhací jízda po strhující podívané na opravu vozu v servisní zóně vrátila Březíka zpět do čela.

„Jsme s vítězstvím spokojení. Velké poděkování patří mechanikům, kteří další naše auto po zbytečné chybě dohromady a my jsme tak mohli jet dál. Nebyl na nás vyloženě nějaký tlak, takže je mi chyby líto. Flákat jsme se nicméně také nemohli, protože Vojta Štajf pomalu rozhodně nejel,“ prohlásil v cíli vítězný Březík.

„Letošní Vyškov nebyl jednoduchý. Pořadatelům patří velký dík za moc pěkný závod, dodal vítěz na adresu pořadatelů z Hanáckého Rally Klubu.

Boj o vítězství sváděl s Vojtěchem Štajfem, který ve Vyškově startoval s vozem Volkswagen Polo GTI R5. Ten nakonec skončil na Vyškovsku druhý a přidal další body do absolutního pořadí Poháru 2+, kde je prozatím lídrem.

„Nechtěli jsme překročit hranici rizika, abychom autu něco neudělali. To by bylo v tuhle chvíli, kdy ještě není konec sezony, zbytečné. Jsme s naším výkonem spokojeni. Snažíme se být konzistentní během celé sezony. Adam Březík byl tentokrát rychlejší, takže si zasloužil vyhrát,“říkal v cíli Vojtěch Štajf.

Pestrost vozů na stupních vítězů doplnil Martin Vlček, jež se svým Hyundaiem i20 R5 vybojoval třetí pozici.

9. D. Komárek – K. Fillová Ford Fiesta Rally2             + 2:21,6 min
  10. M. Fischerlehner – T. Unterweger Ford Fiesta R5                  + 2:35,8 min

Hodnocení Rallysprint série opanoval David Štefan s Peugeotem 208 Rally4, který zvítězil stylem start – cíl. Souboj o druhé místo v závěru vyšel lépe pro Martina Mottla s Opelem Corsa Rally4. V poslední rychlostní zkoušce odsunul na třetí místo Egona Smékala s Citroënem DS3 R3T Max.

V rámci Opel Adam Cupu těsně zvítězil o necelou vteřinu Jakub Jančík před Dominikem Jakešem a Tomášem Arnoštem. Historickou rallysprint sérii ovládl Josef Peták s Nissanem Sunny GTi. Zvítězil s náskokem větším než minuta před druhým Martinem Klepáčem a třetím Petrem Němcem.

„Jubilejní třicátý ročník Rally Vyškov se obešel bez větších komplikací. Máme radost, že slyšíme pozitivní ohlasy od startujících posádek a že tratě lemovalo velké množství diváků,“ uzavírá ředitel Rally Vyškov Jaromír Palásek.

Doplňuje ho předseda Hanáckého Rally Klubu v AČR, Ing. Ladislav Petráš: Děkujeme městu Vyškov, které spolufinancovalo letošní XXX. Rally Vyškov. Stejně tak děkujeme všem obcím, jimiž naše soutěž procházela za spolupráci a všem partnerům, bez nichž bychom každoročně naši soutěž nemohli uspořádat. Přípravy Rally Vyškov 2023 nyní bereme za zahájené.“