Smržův Gonzalez bojoval v Barceloně o vítězství, ale padl a nedojel.

José Luis Perez Gonzalez upadl při boji o vítězství. Yeray Saiz Marquez skončil 22.

Po skvělém výkonu v pátečních trénincích, kdy domácí španělský jezdec týmu Accolade Smrz
Racing, José Luis Perez Gonzalez, skončil mezi prvními třemi jezdci, se českobudějovický tým
Jakuba Smrže těšil na sobotní kvalifikaci a první závod na okruhu Barcelona-Catalunya.

Přestože Perez Gonzalez nakonec startoval až 12., podařilo se mu i navzdory penalizace v podobě long lapu dostat až do samotného čela závodu a bojovat o vítězství. Nakonec však ve snaze o nejlepší umístění na stupních vítězů závod po pádu nedokončil. Yeray Saiz Marquez byl rovněž velmi rychlý v pátečních trénincích. V sobotu se mu již dařilo méně a závod dokončil na 22. pozici. Zítřejší druhý závod startuje v 15:15.

Jakub Smrž (manažer týmu): José udělal trochu chybu v Superpole, že zastavil příliš pozdě
pro novou gumu. Nakonec to bylo 12. místo na startu a potom ještě long lap, ale i tak se mu
podařilo se dostat dopředu, chvíli vedl závod a bojoval o stupně vítězů. Škoda jeho jezdecké
chyby a pádu, byli jsme zase jenom kousek od stupňů vítězů. Důležité je, že motorka funguje
dobře a José má rychlost.

Jede teď na jiné motorce, doposud jel na loňské a teď má letošní. Je to vidět i na časech a věřím, že zítra to zúročí. Yeray kvalifikaci pokazil, ale v závodě chytnul dobré tempo a jeho časy se hodně zlepšily.“

José Luis Perez Gonzalez: „V závodě jsem se cítil moc dobře, jel jsem vepředu a hodně předjížděl. Dokonce se mi podařilo dostat se do čela závodu, ale poté jsem udělal chybu a spadnul jsem. Zítra máme druhou šanci. “

Yeray Saiz Marquez: „V Superpole jsem hodně chyboval, takže jsem startoval dost vzadu. V závodě jsem opět našel dobrý rytmus a byl jsem rychlý. Škoda, že na dobrý výsledek už to nestačilo. Zítra to zkusíme znovu.”