Na Masarykově okruhu v Brně se o víkendu rozhodne o mistrech.

Velká cena Bohumila Staši 2022

Velké finále. Na Masarykově okruhu se rozhodne o mistrech motocyklových šampionátů

Přes 300 přihlášených závodníků z 8 evropských zemí. Druhý ročník Velké ceny Bohumila Staši, který se na Masarykově okruhu v Brně koná tento víkend 1. a 2. října, nabídne fanouškům motocyklových závodů napínavé souboje o celková prvenství v Mistrovství ČR na přírodních okruzích, stejně jako v mezinárodním šampionátu Alpe Adria.

Závodním víkendem, který od loňského roku nese název po jednom z nejúspěšnějších československých jezdců historie, se uzavře sezóna šampionátu na přírodních okruzích pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu. Po jarní premiéře tuzemskou závodnickou špičku znovu doplní silná mezinárodní konkurence.

 

 

 

„Pro závodníky i diváky je to velmi atraktivní závěr motocyklové sezóny. Ze zaplněných startovních listin je vidět, že si velké finále nikdo nechce nechat ujít. Spojení s Alpe Adrií na atraktivitě tohoto podniku pochopitelně ještě přidává a jsem přesvědčena, že se znovu můžeme těšit na spoustu napínavých momentů,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. O víkendu piloti vyrazí celkem do 14 závodů.

Boj o tituly

Zatímco v některých třídách šampionátu na přírodních okruzích je o vítězích takřka rozhodnuto, v dalších kategoriích se schyluje k velkým soubojům. „Dramatický je například vývoj ve třídě Superbike, kde mají vedoucí závodníci David Hanzalík a Tomáš Borovka shodně po 99 bodech. Bez šancí na titul není ani Jiří Petrla, teoretickou šanci mají stále i Karel Pešek a Michal Prášek.

Naopak v Supersportech už Marka Červeného v posledních dvou závodech sezóny nikdo neohrozí,“ vyjmenovává motocyklový komentátor Richard Karnok. Napínavá je situace i ve třídě 125 GP, kde bude po zlomenině ruky absentovat dosavadní lídr Patrik Kolář, čímž se otevírá šance pro druhého v pořadí, Oldřicha Podlipného.

 

 

 

Neomezený přístup do zákulisí

Víkendový program začíná v oba dny od 8 hodin. Pro fanoušky se otevírají přírodní tribuna C a sedadlové tribuny v prostoru startu a cíle. Při Velké ceně Bohumila Staši bude pro veřejnost po celou dobu konání akce přístupný i paddock.

Jednodenní vstupné návštěvníci pořídí za 200 korun, celovíkendové vyjde na 300 korun. Parkovat je možné zdarma u otevřených tribun.

Občerstvení bude po celý víkend zajišťovat okruhová restaurace a stánek na přírodní tribuně C.  V rámci doprovodného programu mohou fanoušci navštívit minibikový šampionát Minimotocup, který se koná na malé dráze Masarykova okruhu.