Druhý závod Autodrom Rally Série je minulostí.

Půjčil si Kart, přijel a vyhrál – asi talent…

Na autodromu v Sosnové se v sobotu 8. října konal druhý závod Autodrom Rally Série. Ranní mlhy se brzy rozplynuly a na závodníky čekal krásný podzimní den. Na start se tentokrát postavilo téměř 80 závodníků ve 12 třídách a kategoriích, kteří si pochvalovali zajímavě namotanou trať v protisměru.

Na suché trati byli horkými favority závodníci hbitých Kartcrossů a tak se stalo, že trénink vyhrál František Malý, který pilotoval jednoho z nich. Rozdíly však byly hodně malé, a tak se pořadí měnilo po každé jízdě. Po první z nich vedl Daniel Suk (Subaru WRX) před Jindřichem Majerem (BMW E36) a Petrem Novotným (Kartcross), který však s Kartcrossem neustále zrychloval, a tak po druhé sérii už vedl, byť jen o nicotných 11 setin sekundy a první místo si udržel i po poslední jízdě závodu.

Na druhé místo vyskočil v poslední sérii Jindřich Majer, který o 31 setin sekundy v součtu 4 nejrychlejších časů porazil třetího Daniela Suka. Jindřich se tak zároveň stal vítězem kategorie 2WD, druhý skončil Tomáš Kudrna (BMW E36) a třetí místo vybojoval Jan Ludvíček (Citroen Saxo).

Nejrychlejším juniorem byl Marek Mičík (Škoda Felicia), který obsadil absolutně 10. místo, druhý skončil Patrik Kdér (Škoda 130LR) a třetí byl Dominik Huráb (Toyota Yaris GR).

Nejrychlejší dívkou byla tentokrát Nikola Halousková (Škoda Felicia), druhé místo vybojovala Eva Pilecká (VW Polo), třetí byla Pavlína Krysličková (Citroen VTS).

Třetí závod Autodrom Rally Série se koná v neděli 6. listopadu na stejné trati jako pojedou v sobotu 5.11. svůj závod účastníci Setkání mistrů. Můžete si tedy poměřit své časy s profesionálními závodníky.

Podrobné výsledky jednotlivých tříd a další informace včetně přihlášky najdete na