Soutěž o knihu „Hrdinové Formule 1, osm nesplněných snů“ !!

Motor-max.cz vyhlašuje soutěž o novou knihu Romana Klemma, „Hrdinové Formule 1, osm nesplněných snů“, kterou jsme včera představili. 

Dostat se do slosování  je velmi a  velmi jednoduché :  stačí odpovědět tuto jedinou otázku:

Kdy a kde vyhrál Patrick Depailler svou první Grand Prix F1? Uzávěrka  je 15. listopadu 2022.

 

Více ke knize  viz ZDE:

„Hrdinové Formule 1, osm nesplněných snů“. Nová kniha kolegy Romana Klemma.

Jako malou pomoc nabízíme čtenářům krátký výňatek z knihy:

Pro neděli mám dva favority – Nikiho a Patricka,“ věštil v sobotu večer Ken Tyrrell a mnozí to považovali jen za jakousi verbální podporu jeho pilota. I pátý Depailler totiž ztrácel na Michelinem vyzbrojeného polemana Reutemanna 0,8s a v neděli jistě nepatřil do neužšího kruhu favoritů. Bylo zataženo a krátce před startem, který byl stanoven na 15:30h začalo lehce kapat. Počasí se ale umoudřilo a když už toho pamětného dne neobdařilo Cote dˇAzur sluncem, tak mu alespoň darovalo suchý závod.

Závod, ve kterém Reutemann svou výhodu zahodil hned na startu. Byli tu ovšem dva piloti, kteří na rozdíl od Argentince vyrazili jako rakety: Watson se katapultoval do vedení následován senzačně reagujícím Depaillerem.

 

 

Za nimi vzal Lauda francouzského miláčka publika do „kleští Brabhamů“. A pak následovala velká cena s opravdu velkým „V“. První tři si kolo za kolem nedarovali ani centimetr. Patrick tlačil na Johna, Niki tlačil na Patricka. Prvním, kdo zakolísal, byl Ir. Tempo totiž nevydržely jeho brzdy a v 38 kole to Watson prostě neustál před šikanou a letěl rovně do bezpečnostní zóny. 37 kol před koncem se tedy Depailler ocitl v čele. Čekal “věčného smolaře” s Laudou v zátylku stejný osud jako v Kyalami, nebo se mu konečně podaří nemožné…?

Patrickovy šance se výrazně zlepšily o sedm kol později, když Lauda zavítal do boxů k výměně měknoucí pneumatiky. Teď tedy vedl s velkým náskokem na Watsona. I když Lauda zezadu předvedl jednu z nejlepších stíjhacích jízd své kariéy, byl v cíli nakonec 22s za šťastným vítězem Depaillerem. Jindy tak flagmatické francouzské publikum zpívalo radostí a vítěz Grand Prix de Monaco shrnul svůj největší den v kokpitu takto:

„Před závodem jsem si docela věřil. Naše auto sedí s plnou nádrží výborně a věděl jsem, že úvodem budeme velmi rychlí. Také naše volba pneumatik trefila přesně do černého. Na levé straně jsme nazuli dost tvrdou, vpravo měkčí směs. Všechno sedlo perfektně. Teprve když jsem pak měl ten velký náskok, tak jsem si začal dělat starosti, jestli se zase něco nepokazí. Teď, když jsem konečně vyhrál, tak se docela divím, jak lehké to někdy je.“

…………………..

 

Mnoho štěstí při vybírání správné odpovědi….:-))

Pište na výše uvedeného datumu, ale nejlépe hned, a to na  adresu redakce:

motor-max@seznam.cz