Miniatura Peugeot 9X8 1:43 věrně kopíruje design závodního speciálu Hypercar.

Peugeot 9X8: dopřejte si dokonalost v miniaturním provedení

 ALLURE: věrná reprodukce ikonického designu vozu Hypercar 9X8.

  • EMOTION: pro fanoušky značky Peugeot a vytrvalostních závodů.
  • EXCELLENCE: miniatura v měřítku 1:43 s pečlivým zpracováním a detaily.

 

Miniatura Peugeot 9X8 v měřítku 1:43 věrně kopíruje design závodního speciálu Hypercar. Sběratelé a fanoušci motoristického sportu si nyní mohou objednat tuto novou miniaturu, kterou vyrobila společnost Spark, za cenu 80 eur včetně DPH. Model 9X8 doplňuje kolekci miniatur a produktů z řady Peugeot Lifestyle, které lze zakoupit v e-shopu https://boutique.peugeot.com.

 

Nová miniatura vozu Peugeot 9X8 v měřítku 1:43 přebírá nejmenší detaily prototypu, který se veřejnosti představil v červenci 2021: absenci zadního spoileru, LED světla se třemi drápy vzadu i vpředu, ikonické logo i šedý lak Selenium obohacený o prvky v odstínu Kryptonite. Toto barevné provedení evokuje strategii Neo-Performance, koncepci, která spojuje dokonalý sportovní charakter, technologické know-how, přenositelné do sériových modelů, a efektivitu.

 

Miniatura 9X8 se stane nepostradatelným modelem pro sběratele, kteří jsou milovníky vytrvalostních závodů. Vůz 9X8 představuje návrat značky Peugeot do soutěží FIA WEC (mistrovství světa vytrvalostních závodů). Je důstojným nástupcem modelu Peugeot 905, který zvítězil v závodě 24 hodin Le Mans v letech 1992 a 1993, a modelu 908, který získal zlato v roce 2009.

Nový Hypercar Peugeot se v roce 2022 účastnil závodů 6 hodin v Monze (Itálie), 6 hodin Fudži (Japonsko) a 8 hodin Bahrajnu. Do vytrvalostního šampionátu v roce 2023 vstoupí značka Peugeot s novými ambicemi.

 

 

Model Peugeot 9X8 v měřítku 1:43 je vyroben z pryskyřice. Vytvořila ho společnost Spark, která se specializuje na závodní modelářské miniatury. Prodejní cena modelu je 80 € včetně DPH. Doplňuje řadu miniaturních vozů Peugeot (včetně nového hatchbacku 308 a 308 SW). Všechny jsou ode dneška k dispozici v e-shopu https://boutique.peugeot.com.

 

 

Peugeot: Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce.  Značka Peugeot je zastoupená ve více než 130 zemích světa, v roce 2021 prodala více než 1 200 000 vozů.

 

Při příležitosti 211. výročí představila novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost.  Značka Peugeot pokračuje v energetické transformaci, 80 % osobních vozů a 100 % užitkových vozů je k dispozici v elektroverzi.

Od roku 2022 se bude značka účastnit mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (WEC) se svým hybridním vozem Peugeot 9X8 Hypercar.