Přestup Ondřeje Martince do týmu Czech Samurais k Ollie Roučkové.

Tým Czech Samurais s Olgou Roučkovou opět pojede Dakar Rally v kategorii Classic.

 Český tým se rozroste o druhou závodní posádku v čele s pilotem Ondřejem Martincem, novinkou je také doprovodný kamion

 Pro příští ročník Dakar Rally se tým Czech Samurais v čele s Ollie Roučkovou rozroste o druhou závodní posádku s Ondřejem Martincem. A zde jejich expanze nekončí, aby měli co nejlepší komfort, pořídili si také doprovodný kamion, který jim poskytne nejen zázemí pro jezdce, ale především odveze všechny komponenty, které k Dakaru nezbytně potřebují.

Dakar 2023 se koná počtvrté v řadě opět v Saúdské Arábii. Tentokrát se pojede od západního pobřeží k východnímu a start je posunutý už na letošní Silvestr. Největší maratónský závod na světě pro nadcházející ročník přináší obrovskou výzvu  – 70 % etap se pojede na nových úsecích,  oblast Rub al-Chálí (Pustá končina), která je pro závodníky zcela neznámá. 

Pro oblast jsou typické písečné duny s výškou až 250 metrů, což slibuje dramatické zážitky. Kategorie Dakar Classic je pro rok 2023 hodně početná. Na soutěž se přihlásilo více než dvě stě posádek sedlajících dobové offroady. Classic bude mít třináct etap, včetně dvou maratónských, takže i u historických vozů se bude určitě na co dívat.

 

 

 

První novinkou pro start na Dakar 2023 je přestup českého pilota Ondřeje Martince do týmu Czech Samurais. Nováček týmu bude startovat s Toyotou Land Cruiser 90 po boku s Gabrielem Žúborem.  Další velkou změnou oproti minulým rokům je přítomnost doprovodného kamionu, který týmu poskytne zázemí a zároveň poveze potřebnou výbavu.

Nářadí posádce poskytne společnost Hecht Motors. „Jsme moc rádi, že jsme mohli navázat na předchozí spolupráci a týmu Czech Samurais také v nadcházejícím ročníku poskytnout potřebné nářadí a vybavení a stali se tak jeho pomyslnou součástí v tomto jedinečném závodě,“ říká Jan Libánský, specialista marketingu společnosti Hecht Motors.

 

 

 

„Týmový doprovodný vůz je rozdělen do dvou částí. Jedna je pracovní, plně vybavená pojízdná dílna. V přední části nástavby má tým obytné zázemí se čtyřmi lůžky. „Medvěd,“ jak tým auto pojmenoval, bude během náročné soutěže jistě velkou oporou celému týmu.

Po dvaceti letech mého závodění, máme v týmu poprvé auto, které má plnohodnotnou postel,“ dodává Ollie Roučková.

 

 

 

 

Nováčkem týmu se stal také Jiří Kopřiva, který bude Roučkovou navigovat.

 

PS: a mediálním partnerem týmu je i Motor-MAX.cz :-))-  Takže budeme o všem  a rychle informovat ….