Martinec je nejlepším Čechem mezi klasiky, Roučková bronzová v H1.

Dakar 2023 skončil – Martinec je nejlepší Čech mezi klasiky, Ollie třetí v kategorii HO

Dakarské rallye 2023 je v cíli. Závodníci absolvovali 8 549 kilometrů, když projeli trasu se startem v západní části Saudské Arábie od pobřeží Rudého moře a cílem ve městě Dammám na pobřeží Perského zálivu.

Češi získali stříbro díky kamionu Martina Macíka a samozřejmě, že si všichni říkají, co kdyby ten Aleš Loprais zůstal v soutěži…

Povedlo se to, je konec a máme medaile

V soutěži Klasik, kde startovalo 187 závodníků, se nejlépe z Čechů umístili posádky CZech Samurais.

„Jsme v cíli dlouhého Dakaru, nejdelšího v Saúdské Arábii a rozhodně nejtěžšího. Etapy byly krásně připravené, pestré a žádná z nich nebyla jednoduchá. Většiny jsme si super užívali, byl to zase skvělý zážitek.  Dokázali jsme to a bez vás by to nešlo!“ zhodnotila v cíli Ollie Roučková.

Tým Czech Samurais veze skvělý výsledek:

Ondra MARTINEC, navigátor Gabriel Žúbor (Toyota): nejlepší Čech v kategorii Klasik,

celkově 37. místo.

Ollie Roučková, navigátor Jiří KOPŘIVA (Samurai):  3. místo v kategorii HO

celkově 51. místo.

Co byl Dakar 2023 pro pilotku Ollie Roučkovou z CZech Samurais?

• 3. místo v kategorii H0

Ollie Roučková zhodnotila celý závod: „Hodně náročný a těžký Dakar to byl. Nejhorší bylo počasí – hnusně, bláto, zima, déšť. Spali jsme ve vodě, probudili jsme se kolikrát v mokrých matracích a dost často nám byla zima.

Na začátku sooutěže jsme se potýkali s technickými problémy, ale naštěstí se navigátor-nováček Jirka brzy zorientoval a vyučil a my jsme se začali pohybovat rychleji.

Závodilo se mi dobře, líbila se mi jízda v dešti, v kamenech i písku. Když se jedna etapa nepovedla, netrucovala jsem a naopak jsme se v další posunuli dopředu. Bojovali jsme o každý bodík, centimetr, metr… Nevzdali jsme to a povedlo se. Jsem šťasná, spokojená, že jsme na bedně.

Třetí místo v „nejpomalejší“ kategorii Klasik HO je obrovský úspěch pro celý tým, naše rodiny, sponzory. Placku dovezeme domů a všem vám osobně poděkujeme.“

Foto týmu: Petr Šedivý

One thought on “Martinec je nejlepším Čechem mezi klasiky, Roučková bronzová v H1.