Sachsenring nedaleko českých hranic nabídne hned tři vrcholy.

Loni se diváci mohli vrátit na Sachsenring a vyhladovělí fandové údajně překonali řadu rekordů v návštěvnosti. Pro letošek nabízí okruh nedaleko českých hranic tři vrcholy. Od 12. do 14. května zahájí sezonu Mezinárodní německý motocyklový šampionát.

Začátek sezóny IDM 2023 slibuje hned od začátku pořádnou podívanou. Po dvouleté pauze se mohou jezdci IDM těšit na první body na tradiční závodní dráze.
Od 16. do 18. června zavládne na Sachsenringu a zejména v jeho okolí opět nouzový stav. V souladu s heslem „Každá vášeň má domov“ přijedou i letos na Sachsenring nejlepší jezdci světa.

 

 

 

LIQUI MOLY Motorcycle Grand Prix Germany byla v loňském roce diváckým mistrem světa, jako tomu bylo často dříve. V roce 2023 se očekává opět více než 200 000 diváků. Grand Prix na Sachsenringu tak letos opět zaujme fanoušky jako největší jednotlivá sportovní událost.

Na akci zbývá už jen pár vstupenek.

Ani příznivci automobilového sportu nebudou na Sachsenringu zklamáni. Od 8. do 10. září 2023 se tam vrací DTM. Poslední závod jel tento šampionát na tradičním okruhu v roce 2002.

A fanoušci GT Masters nemusí smutnit, protože závody série GT se budou konat i nadále, od nynějška pod vlajkou nového DTM Endurance v rámci DTM.

 
ADAC GT Masters

 

Veškeré informace o akcích Sachsenringu najdete ZDE.