Max Karhan po WSK Super Masters na Italském okruhu Cremona.

WSK Masters Serie Cremona a další dobré zkušenosti Maxe Karhana

Max Karhan z Lukamotorsport jel čtvrtý závod série WSK Super Masters na Italském okruhu Cremona, kde získával další cenné zkušenosti v první sezóně třídy OK.

 

Závod ve znamení čísla 13. Pro někoho smůla, pro Maxe tentokrát štěstí!

 

Konkurence v tomto šampionátu je nejvíc na světě a jsem moc rád, že tady mohu závodit a získávat zkušenosti shrnul Max tento závod.

Ve středu se v první závodní den odjel čtyřikrát volný trénink, řešilo se porovnání dat z únorového testování zde na trati, kde se Max zastavil po cestě na závod do Neapole.

 

I ve čtvrtek, druhý den na okruhu v Cremoně, bylo neustále co pilovat a mechanik Honzík a Luky, včetně rodiny Macháčů, od kterých má Max motory, odvedli výbornou práci. Max byl s technikou po celodenních testech spokojen.

 

Pátek ukázal časy soupeřů hned v ranním oficiálním tréninku a Maxová ztráta na nejrychlejší rafany v poli byla 0,5 a to v této konkurenci je nad míru malá a v týmu vládla spokojenost. Následoval rozstřel do eliminátor Heatů A,B,C,D měřeným tréninkem, kde Max zajel 24 místo a byl zařazen do skupiny C.

 

První Heat dojel Max na výborném 13místě, druhý Heat na místě 22.

Sobotou pokračoval Max ranním Warmupem, s celkově šestým časem, kde se prověřila technika před dalším závodem. Následoval další Heat, kde Max dojel na dvacátém místě. Poslední Heat v podvečer na místě šestnáctém!

 

Neděle také začala prověřením techniky rannim Warmupem a vše šlapalo jako hodinky.

Do prefinálové jízdy nastoupil na startovní rošt Max po součtu bodů s ojetých Heatu do 12 řady a dokončil závod na výborném 13 místě!

 

Na postup do super finále to ale nestačilo. Začalo se balit a chystat na cestu směr CZ, kde se jede pro Maxe další závod tentokrát Champions of the Future. Čeká ho hned následující víkend!

 

Max a mechanici byli spokojeni s výsledkem a odjížděli z italské Cremony s úsměvem na tvářích.

 

Poděkování patři hlavně partnerům, mechanikům a Macháč Motors!

 

Další závod: Champions of the Future Steel Ring Třinec

Na závodní okruh a podrobnosti k závodům WSK Masters

https://www.wskarting.it

https://cremonacircuit.it

 

 

Vláďa Rožánek, Lukamotorsport, foto Arnaud Winyals