Smržův Perez Gonzalez dnes v Barceloně krůček od pódia.

Perez Gonzalez pouhý krůček od pódia v dramatickém druhém závodě. Saiz Marquez v první skupince

Dramatický druhý závod kategorie World Supersport 300 v Barceloně připravil divákům opět
jedinečnou podívanou. José Luis Perez Gonzalez týmu Accolade Smrz Racing BGR skvěle odstartoval z první řady startovního roštu a bojoval až do samotného závěru o pódiové umístění, které mu nakonec uniklo o pouhých 0.1 vteřiny. José si tak připsal další čtvrté místo na své konto a 13 světových bodů.

Celkově je tak 6. v prozatímním pořadí světového šampionátu s 46 body. Yeray Saiz Marquez se
výrazně zlepšil během závodního víkendu a ve druhém závodě figuroval v přední skupince. Nakonec
skončil 17. Příští závody se konají v Italském Misanu 3.-4. června.

#73 José Luis Perez Gonzalez:
„To byl dnes závod. Vytvořila se velká skupina, mě se podařilo dobře odstartovat, ale potom jsem udělal chybu, myslel jsem si, že jsme dostali penalizaci, ale nebylo tomu tak. Takže jsem odjel long lap a poté jsem se musel opět probojovat startovním polem zpět do přední skupinky.

FIM World Championship Grand Prix, Round 02, 04.-07.May 2023, WorldSSP300, Barcelona, Spain

Dostal jsem se i do vedení závodu, a v posledním kole jsem byl třetí, nicméně pódiové umístění nám uniklo o 0.1 vteřiny. Chtěl bych poděkovat celému týmu, hlavně šéfovi, za skvělou práci tento víkend. Uvidíme se v Misanu.“

#35 Yeray Saiz Marquez:
„Závod byl náročný, protože se skupinka rozdělila a musel jsem dohnat spoustu pozic. Pracovali jsme opravdu tvrdě, a podařilo se nám zlepšit hodně věcí tento víkend, takže jsem celkově spokojený. Už se moc těším do Misana, a jak se nám tam podaří zúročit poznatky, které si odvážíme z Barcelony.“

Jakub Smrž (manažer týmu):
„Včera jsme zjistili, že měl José rozbitou jednu vidlici ze sobotního ranního pádu. Ani nevím, jak posléze
zajel to 9. místo s rozbitou vidlicí. Dneska předvedl fantastický výkon. Bohužel viděl místo čísla 23 svoje
číslo 73 a myslel si, že dostal penalizaci. I tak se dostal zpět do boje o pódium, a vypadalo to hodně nadějně. Jsme moc spokojeni. Yeray se hodně zlepšil během víkendu.

Odstranili jsme některé nedostatky, a ve druhém závodě už byl schopen jet s první skupinkou. Pokud příště navážeme tam, kde jsme dnes skončili, může být pravidelně na bodech nebo do 10. místa. Děkuji všem, tým odvedl skvělou práci a jezdci také.“