Vstup do sezóny se posádce Vojtěch Štajf a František Rajnoha vydařil.

Celkový bronz doplnily body za druhé místo v Poháru 2+

Vstup do letošní sezóny jednodenních soutěží započítávaných do Poháru 2+ při Rallysprint sérii se posádce Vojtěch Štajf a František Rajnoha o uplynulém víkendu vydařil. S vozem ŠKODA Fabia R5 obsadili na 28. ročníku Rallysprintu Kopná třetí místo v absolutní klasifikaci. Zároveň se však mohou radovat z cenných bodů za druhé místo v hodnocení Poháru 2+.

 

Osm poměrně náročných rychlostních zkoušek prověřilo přes sto posádek soudobých i historických soutěžních vozů. V letošním roce oživilo soutěž pro diváky na trati také proměnlivé počasí, a tak se 71 kilometrů měřených úseků proměnilo v náročné souboje o cenné sekundy ve všech kategoriích.

Tým ACCR Racing21 přijel do moravských Slušovic, kde soutěž v sobotu startovala, s cílem navázat nejen na loňský bronz dosažený v této soutěži, ale především na celkový úspěch v Poháru 2+ sezóny 2022 zakončené jen těsně druhým místem. Pro letošní rok zvolila posádka Vojtěch Štajf a František Rajnoha celoroční spolupráci s týmem Duck Racing Petra Kačírka, a právě jejich vůz ŠKODA Fabia R5 využije pro starty ve všech jednodenních rallysprintech.

Soutěž Rallysprint Kopná byla rozdělena do třech sekcí a od samého začátku museli Štajf s Rajnohou odolávat tlaku posádek, využívajících znalosti domácího prostředí okolí Slušovic a Podkopné Lhoty. Úvodní dva měřené úseky se posádka ACCR Racing21 držela na druhém místě absolutního pořadí.

Avšak ne zcela vhodně zvolená směs pneumatik na jejím voze Fabia R5 znamenala v proměnlivém počasí časovou ztrátu a po třetí rychlostní zkoušce sestup na celkovou bronzovou příčku. Tu však Vojtěch Štajf s přehledem udržel až do cíle. A zatímco s Františkem Rajnohou zopakovali loňské třetí místo v absolutní klasifikaci, na cílové rampě se mohli navíc radovat z druhého místa v hodnocení Poháru 2+. 

 

„Odjíždíme ze Slušovic velmi spokojeni. Pominu-li před námi klasifikovaný vůz specifikace WRC bratří Melichárků, kteří bodovali pouze do slovenského šampionátu, odehrál se souboj v Poháru 2+ v podstatě podle loňských not. Rozdíl však byl ve faktu, že já s Frantou jsme v er-pětce půl roku neseděli, a naopak vítězná mladá posádka Adam Březík s Ondřejem Krajčou už rozjela svoji letošní sezónu třemi soutěžemi.

Ke zlatu v Kopné jim ale přirozeně moc gratulujeme a těšíme se na další souboje,“ okomentoval vstup do Rallysprint série Vojtěch Štajf a dodal: „Hodně času jsme ztratili na vložce v Zádveřicích, soupeři prostě zvolili do tohoto počasí lepší směs pneumatik. Pak se naše snaha začala ubírat k udržení bronzové příčky v boji s posádkami, které okolí Slušovic moc dobře znají, a to se nám dařilo.

Celkový bronz v cíli nám navíc zajistil body za druhé místo v Poháru 2+. V Kopné jsme se tím s Frantou dobře rozjeli, ale přesvědčili se hlavně o tom, že nám dlouhá zimní přestávka z celkové rychlosti nic neubrala a z toho máme velkou radost. Talentované mladší posádky tak s námi musí i nadále v rallysprintech počítat.“                                

 

Další soutěží týmu ACCR Racing21 bude jubilejní 50. ročník Rallye Český Krumlov, která se koná ve dnech 19. – 20. května 2023. Posádka Vojtěch Štajf a Vladimír Zelinka odstartují v soutěži započítávané do MČR historických vozů s Toyotou Celica GT-Four ST165.  

                   

 

Více informací o týmu na:

 

  www.facebook.com/racing21rallyteam                                                                               

  Racing 21

   Racing21_rallyteam

   www.racing21.cz