Dvě druhá místa ze Zámeckého vrchu pro lambo týmu Buggyra.

Další důležité stupně vítězů. Jiří Mičánek potvrdil v Náměsti svoji pozici v šampionátu

Dvě druhá místa si ze Zámeckého vrchu v Náměsti nad Oslavou veze tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Jiří Mičánek si ve druhém podniku vrchařského mistrovství České republiky upevnil průběžně druhé místo ve Skupině 2.

„Druhé místo je maximum, kterého můžeme reálně dosáhnout s autem bez dalších modifikací. Ty dělat nechceme a ani nemůžeme kvůli pravidlům seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe,“ hodnotí výsledek druhého závodního víkendu Maverick Hillclimb Jiří Mičánek jr.

Do sobotního závodního programu výrazně zasáhlo počasí. První rozjížďku absolvovali jezdci na mokru, druhá pak byla kvůli odpolednímu silnému dešti dokonce zrušena. Pořadatelé druhý sobotní závod přesunuli na nedělní dopoledne, do odpoledního programu se tak musely vejít dvě jízdy. „V sobotu bylo odpoledne vody hodně, takže to rozhodnutí závod posunout bylo správné,“ konstatuje Jiří Mičánek.

Závodník za volantem Lamborghini Huracán STE EVO2 v poslední nedělní jízdě, kdy zůstal jen o osm setin za hranicí minuty a dvou vteřin. Skvěle ale zajel i v sobotu na vodě, kdy se přiblížil vítězi skupiny 2 Marku Rybníčkovi na méně než vteřinu a půl. „Na vodě víc rozhodují jezdecké schopnosti, a naopak se částečně smažou rozdíly dané výkonem aut. Jsem rád, že jsme i tímhle mohli ukázat, že limitem je opravdu auto, se kterým nemůžeme manipulovat,“ hodnotí sobotní první rozjížďku Mičánek.

Ten ocenil i fanoušky, kteří přišli oba dny. „Náměšť je jeden z tradičních závodů, navíc blízko Brna. Fanoušci jsou tady vždycky skvělí a letos to bylo stejné, i přes sobotní špatné počasí,“ děkuje divákům Mičánek.

Třetí podnik sezony v Liberci Jiří Mičánek vynechá, spolu s týmem pojede na Red Bull Ring, kde se koná třetí podnik mezinárodního mistrovství ČR FIA CEZ.

 

Buggyra