Sprint F2 v Monaku: Iwasa čerpal z Hadjarovy smůly

Sprint F2 v Monaku 2023

Krátký monacký sprint Formule 2 se dlouho vyvíjel ve prospěch Francouze Isacka Hadjara. Když ale musel jezdec Hitechu svůj vůz s defektem odtstavit, radoval se z vítězsví a 10 bodů Japonec Ayumu Iwasa.

Díky obrácenému pořadí první deseti z páteční kvalifikace směl do sprintu z prvního místa vyrazit Isack Hadjar (Hitech), před Japoncem Ayumu Iwasou (DAMS), Indem Jehanem Daruvalou (MP) a Američanem Jakem Crawfordem (Hitech).  Roy Nissany (19.) a Brad Benavides (21.) z týmu PHM Racing by Charouz měli stejně tak zlé šance na body, jako z poslední pozice startující Roman Staněk (Trident).

 

Ayumu Iwasa

Oba junioři Red Bullu v první řadě reagovali na povel ke startu bezchybně a i za nimi se seřadili Daruvala, Crawford, Verschoor a Maloney bez strkanic. Za to chyboval v přístavní šikaně Maini a při jeho zátarase trati odumřel motor Nissanymu…

Po 5 kolech neutralizace všichni rychle nabrali ostré tempo – až na lídra Hadjara! Po jediném pomalém kole odstavil defektní monopost v boxu Hitechu.

Až do poloviny závodu držel Iwasa jasný náskok na Daruvalu. Ind poté svou ztrátu stáhl až pod 2 sekundy. Všechny odstupy ovšem vymizíkovalo druhé vyjetí Safety Caru: Cordeel uklouzl po kontaktu s Correou do hrazení v Mirabeau.

O konečném výsledku muselo rouzhodnout závěrečných 6 ostrých kol. Junior Hondy a Red Bullu, Iwasa se ovšem s tímto úkolem vypořádal chladně a bez chyby. Ani za ním se (díky charakteristice dráhy) pořadí nezměnilo.

Relativně dobře si vedla Charouzova dvojka Brad Benavides. Projednou dojel závod bez uklouznutí nebo kontaktu se svodidly a vyneslo mu to dobrou 12. pozici, těsně před Romanem Staňkem.

Do nedělního závodu se bude startovat v 9:40h.

Text a foto: Roman Klemm

 

Výsledek sprintu F2 v Monaku:

  1. Ayumu Iwasa, DAMS
  2. Jehan Daruvala, MP
  3. Jak Crawford, Hitech
  4. Richard Verschoor, Van Amersfoort
  5. Zane Maloney, Carlin
  6. Jack Doohan, Virtuosi
  7. Victor Martins, ART
  8. Theo Pourchaire, ART

 

  1. Brad Benavides, PHM Racing by Charouz
  2. Roman Stanék, Trident

nedojel:  Roy Nissany, PHM Racing by Charouz