Škoda Auto a Bageterie Boulevard budou spolupracovat.

Škoda Auto a řetězec Bageterie Boulevard podepsaly memorandum o spolupráci

› Cílem memoranda je rozšířit infrastrukturu o nové nabíjecí body na stávajících
provozovnách Bageterie Boulevard
› Obě strany budou spolupracovat také na výstavbě nových nabíjecích hubů
› Pro plynulý chod bude zřízen pracovní tým se zástupci obou stran

Automobilka Škoda Auto a „exprès gourmet“ řetězec
Bageterie Boulevard podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci. Cílem je budovat nabíjecí stanice a huby a podpořit rozšiřování nabíjecí infrastruktury a elektromobility v České republice. Společně budou vyhledávat vhodná místa na umístění a realizaci nabíjecích bodů.

„Podporu elektromobility bereme jako další krok vstříc našim zákazníkům. Proto budeme
společně se Škoda Auto budovat dobíjecí stanice u našich stávajících restaurací a hledat
příležitosti pro stavbu dobíjecích hubů, u kterých vyrostou nové restaurace Bageterie
Boulevard,“ uvádí Petr Cichoň, jednatel Crocodille ČR.

„Podpisem memoranda stvrzujeme náš úmysl dále navyšovat počet strategicky umístěných dobíjecích stanic a hubů tak, aby se delší cesty s elektromobilem po celém území naší země staly ještě komfortnější. Ve spolupráci s Bageterií Boulevard vidíme rovněž příležitost definovat podobu nabíjecího hubu a aktivit,
spojených s nabíjením“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.

Škoda Auto a Bageterie Boulevard společně budují nabíjecí stanice i huby
Hlavním cílem společného memoranda dvou českých značek je rozvoj sítě rychlonabíjecích  stanic s výkonem 150+ kW a jejich výstavba na místech, kde bude největší koncentrace elektromobilů. Bageterie Boulevard tak bude postupně u všech svých provozoven s možností „drive“ budovat nové nabíjecí body, které budou propojeny s infotainmentem elektromobilů Škoda i platformou Powerpass a podporovaným řešením Chargee.

 

Jiří Maláček , vedoucí českého zastoupení ŠKODA AUTO, a Petr Cichoň, majitel společnosti Crocodile a sítě restaurací rychlého občerstvení Bageterie Boulevard, podepsali 30.5. 2023 v Praze memorandum.

 

 

Škoda Auto a Bageterie
Boulevard se dále soustředí na výstavbu nabíjecích hubů, tedy míst s větším množstvím nabíjecích bodů a zároveň samostatným restauračním zařízením. Jedním z prvních takových projektů je nabíjecí hub u Plané, který nabídne 14 nabíjecích bodů, restauraci řetězce Bageterie Boulevard a Škoda Experience Center, čímž umožní uživatelům elektromobilu spojit nabíjení s gastronomickým zážitkem a edukací.

Tento první hub by měl být spuštěn v prosinci příštího roku. Zdrojem energie dobíjecích stanic je nedaleká vodní elektrárna dosahující výkonu až 600 kW.

Výsledkem součinnosti budou pečlivě vybrané lokace
Pro plynulý chod vzájemné spolupráce bude zřízen pracovní tým, v němž budou figurovat zástupci obou stran. Škoda Auto a Bageterie Boulevard budou následně jednat o vhodném umístění nabíjecích hubů, jejich realizaci a provozování.

Škoda Auto v čele rozvoje elektromobility
Škoda Auto stojí dlouhodobě v čele rozvoje elektromobily v Česku. Modelová řada Enyaq se zde hned po představení stala bestsellerem a domácí automobilka v roli zprostředkovatele začala spojovat zainteresované subjekty a pracovat na tom, aby se síť dobíjecích bodů rozšířila, pohyb elektrifikovaným vozem po českých silnicích byl co nejpohodlnější a přechod na budoucnost s nízkoemisní dopravou co nejjednodušší.

Škoda Auto za tímto účelem podepisuje memoranda a dohody s energetickými společnostmi, provozovateli čerpacích stanic i ministerstvy a systematicky pracuje na osvětě a rozvoji elektromobility v Česku.