Dakar 2024 představil připravené nové trasy ve 12 etapách.

Dakar 2024 s novými trasami ve 12 etapách

V sobotu 3. 6. odhalili organizátoři společně se spuštěním registrací i novinky pro Dakar 2024, který odstartuje 5. 1. 2024 v Alula a cíl bude mít 19. 1. 2024 v oblasti Yanbu u Rudého moře. Závod čítá oproti loňskému ročníku jen prolog a 12 etap, ale slibuje z většiny nové trasy, včetně několika v Pusté končině.

Na jednu stranu mě mrzí zkrácení o dvě etapy, loňských čtrnáct se mi opravdu líbilo, tak bych si Dakar představoval.

Na druhou stranu nás čeká 60 % nových tratí, tři úplně nové etapy a taky těžké etapy nejenom na konci Dakaru, ale i na jeho začátku. Nejvíc se těším na Alulu, protože to je nádherné prostředí a samozřejmě na Pustou končinu. Budou hromady písku, to je důležitý.“, říká Martin Macík jr. Navigátor František Tomášek ho doplňuje: „Pořadatelé slibují mnohem těžší navigaci než v předešlých dvou ročnících. Zatím víme, že první půlka bude mokrá, chladná a tvrdá, písky přijdou až po cestě zpět. Jsem zvědavý, s čím ještě přijdou.“

Na závodníky čeká také nový, náročnější, systém maratonské etapy. Největší novinkou je ale samostatná kategorie pro stroje s alternativním pohonem nazvaná Dakar Future Mission 1000.

Auta, kamiony a další technika spadající do této kategorie ujede každý den po pozměněných trasách cca 100 km, což za celý Dakar čítá cca 1000 km.

 

Více se dozvíme 8. 6., kdy organizátoři zavítají do České republiky a představí podrobnosti k celému průběhu Dakaru 2024.

Tým MM Technology nebude mít teď příliš času na odpočinek. Čeká ho zahřívací závod Baja Aragon, po kterém se společně s dalšími dakarskými posádkami setkají s fanoušky, a to 5. 8. v Sedlčanské kotlině v rámci akce pro celou rodinu Posedlí Dakarem Open Air.

Před startem Dakaru, pokud vše půjde dle plánu, pak se ještě utkají se soupeři v rámci Baja Poland a Rallye du Maroc.

 

MM Technology