Czech Samurais team nasadí na na Dakar Classic 2024 dvě posádky.

Obě posádky přijaty na Dakar Classic 2024!
Jsme oficiálně přijati  : – )

Tento týden provedli pořadatelé Rally Dakar 2024 selekci přihlášek Dakar Classic. Czech Samurais team obdržel potvrzení startu pro oba své jezdce do kategorie Classic.

Na start se tak postaví nejlepší čech v kategorii Classic pro rok 2023 Ondřej Martinec s navigátorkou Ollie Roučkovou. Svůj první start si připíše Barbora Holická, která se v příštím roce postaví na startovní rampu s ikonickou kachnou – Citroen 2CV.

Barboru bude navigovat Lucie Engová, sestra Tomáše Engeho – doposud jediného českého pilota Formule 1.

 

 

Kategorie Classic je pro obě posádky velkou výzvou. Manažerka týmu dodává – „Rallye Dakar 2024 už se začíná rýsovat. Do soutěže zbývá už jen pár měsíců, a tak už všichni upíráme zrak k nadcházejícímu ročníku.

Na přípravách už čile pracují i organizátoři, kteří začínají uvolňovat první informace a tou zásadní novinkou je, že nám přijali obě dvě posádky. Což je skvělá zpráva!!!!

Již v minulém ročníku jsme se na start postavili se dvě-mi auty, a do cíle se nám povedlo dovézt nejlepší české umístění napříč kategoriemi Classic, ale také 3. místo z kategorie HO. Ještě nás čeká dlouhá cesta než se dostaneme do cíle nadcházejícího ročníku 2024. Po prázdninách obě naše posádky odjedou na tréninkové kempy, kde budou ladit techniku, ale hlavně specifickou navigaci, která je charakteristická pro kategorii Classic.

Fanoušci i partneři budou moct být u testování s námi na živo. A tak uvidí vůbec jako první nový look Toyoty Land Cruiser 90, ale také si budou moct prohlédnout jedinečnou stavbu ikonické kachny. Samozřejmě nebude chybět Mechanic Academy, který vznikl na podporu mladých mechaniků ve spolupráci se Střední odbornou školou v Novém Bydžově.“

 

 

Ondřej Martinec, řidič Toyoty Land Cruiser 90 „Po splnění snu v minulém roce jsem se rozhodl, že budu chtít vylepšit výsledek a proto sem podal přihlášku, která byla ze strany organizátorů akceptována.

Na základě dat z minulého roku, na Toyotě usilovně pracujeme, ve spolupráci s Mechanic Academy SŠTŘ Nový Bydžov a Emil Frey pracujeme na vylepšení podvozku a nastavení motoru.“

 

Czech Samurais team
www.rouckova.cz

 

One thought on “Czech Samurais team nasadí na na Dakar Classic 2024 dvě posádky.

Comments are closed.