„Nadšení fanoušků neznalo mezí…“ hodnotil Posedlé Tomáš Ouředníček.

Ani vytrvalý déšť neodradil tisíce dakarských fanoušků

Posedlí Dakarem OpenAir je největší dakarskou událostí v České republice pod taktovkou Martina Macíka. Martin pozval další české dakarské závodní týmy a již podruhé se v Sedlčanské kotlině bylo opravdu na co dívat.

„Nadšení fanoušků i v takovém počasí neznalo mezí, je tady vynikající atmosféra a všichni se dobře baví,“ hodnotil akci promoklý Tomáš Ouředníček. S Davidem Křípalem totiž dovezli nový nádherný tovární speciál TOYOTA HILUX GR T1+ i celé zázemí týmu Toyota Gazoo Racing Czech. Fanoušci si tak poprvé mohli vychutnat krásný zvuk 5l motoru Lexus V8 a vidět Hilux T1+ v akci.

 

 

Několik šťastlivců, výherců soutěží, se dokonce v novém speciálu svezlo. „Jsme moc rádi, že jsme alespoň několik fanoušků mohli svézt, i když trať byla místy téměř nesjízdná. Jejich nadšení nemělo konce,“ říká s nadšením Tomáš Ouředníček. „Tolik lidí nám popřálo štěstí, že nás to ohromně nabilo,“ dodává David Křípal.

Tým se neúnavně podepisoval na plakáty, fotil se s jednotlivými návštěvníky i s celými rodinami a odpovídal na otázky všem zvídavým fanouškům, kteří se zajímali o nový tovární speciál Toyota a o nadcházející rally Dakar 2024.

„Jsme moc rádi, že jsme na takto významné akci mohli být, setkat se s našimi fanoušky a prezentovat naše partnery,“ zhodnotili akci Tomáš s Davidem.

 

 

Brilantní jízdou s juniorbuggy Yamaha se také předvedl třináctiletý týmový junior Matěj Ouředníček, který se pravidelně účastní Mistrovství ČR v autokrosu, a tak se i připravuje na splnění velkého snu – startu na rally Dakar 2029 – tedy hned, jak mu to umožní věková hranice.

Tým nyní čeká „vysušení, vylovení, odbahnění“ a poté další testování, akce pro partnery, natáčení pro tv pořady, a především přípravy na velký africký závod FiA Mistrovství světa Rally du Maroc.

Užijte si atmosféru události v obsáhlé reportáži České televize. Náš tým můžete vidět od 9. minuty.

 

www.ultimatedakar.cz

Toyota Gazoo Racing Czech

Tomáš Ouředníček, pilot

David Křípal, co-pilot