Adam Králík v Lanškrouně zvítězil v obou závodech a vybojoval titul v A5.

Dvojitým vítězstvím k letošnímu domácímu mistrovskému titulu

Adam Králík, jezdec týmu Rabbit Czech Racing, zvítězil během uplynulého víkendu v obou závodech na Albrechtickém kopci v Lanškrouně a tímto výsledkem si zajistil v posledním podniku sezóny letošní mistrovský titul ve skupině 5 českého šampionátu automobilových závodů do vrchu.     

 Právě víkendový dvojzávod v Albrechticích u Lanškrouna uzavřel poměrně brzy letošní vrchařskou sezónu v rámci Mistrovství ČR, jehož podobu představil na začátku roku Autoklub ČR. Atraktivní trať na Albrechtický kopec se svojí čtyřkilometrovou délkou, výškovým převýšením 227 metrů a průměrným stoupáním 4,9 % se tak stala ideální tečkou za letošní domácí vrchařskou sezónou.

Velmi těsný souboj o zisk letošního titulu se rozhořel mimo jiné ve skupině 5 mezi dosavadním lídrem celkové klasifikace Adamem Králíkem startujícím v barvách týmu Rabbit Czech Racing a v závěru šampionátu výrazně dotahujícím jezdcem Lukášem Müllerem z týmu Alcore Motorsport.

Významu tohoto souboje odpovídala také důkladná příprava Adamova říčanského týmu, včetně posledních technických nastavení závodního vozu SEAT LEON FR.

Již sobotní dvě tréninkové jízdy naznačily těsné souboje v následujících dvou závodních jízdách prvního dne. A zatímco v ranním tréninku Adam na svého soupeře lehce ztrácel, obě odpolední závodní jízdy se mu naopak velmi povedly a součtem časů 4:07.98 se stal vítězem sobotního klání.

V neděli se situace na trati v podstatě opakovala s jediným rozdílem, a to absolvováním pouze jednoho ranního tréninku. Adam Králík dokázal v obou závodních jízdách druhého dne zajet své absolutní maximum nejen za volantem, ale také na současném limitu vozu SEAT LEON FR.

Výsledkem byl poté nejlepší sečtený čas ve skupině s hodnotou 4:05.01, dvojité vítězství na trati Lanškrouně, a především rozhodující body pro zisk letošního domácího mistrovského titulu ve skupině 5. 

 

„Velká radost, kterou teď právě prožívám, se vlastně slovy nedá ani moc popsat. V roce 2021 jsme představili projekt Rabbit Czech Racing a měli jsme tehdy samozřejmě cíle, které jsme chtěli během tří let dosáhnout. Vedle vstupu do evropského seriálu jsme logicky toužili po úspěchu v českém šampionátu.

Jsem upřímně moc rád, že jsme si oba sny tímto rokem do puntíku splnili, řekl Adam Králík v cíli posledního závodu letošní domácí vrchařské sezóny a dodal: Pro závod v Lanškrouně jsme zvolili taktiku nasazení více opotřebovaných pneumatik do tréninků, a naopak těch nejkvalitnějších pro závodní jízdy a vyšlo to. Sobotní vítězství mě hodně nabudilo.

S velkou motivací a ochotou jít doslova na hranu sebe samého i auta jsem pak v neděli opět nastoupil do souboje s Lukášem, se kterým mě pojí i mimo závodění na trati vzájemné přátelství. Zejména moje druhá jízda na chladnoucím povrchu tratě už měla několik krizových okamžiků, ale se štěstím jsem je zvládnul. Pro někoho je možná zisk mistrovského titulu cílem kariéry, pro mě osobně a náš tým je to naopak obrovská motivace do dalších sezón.

Rabbit Czech Racing je rodinným příběhem, a tak za tento úspěch vděčím především rodičům a bratrovi. V té naší závodnické rodině jsou však také všichni naši partneři a fanoušci, kterým tímto moc děkuji za splnění svého snu.“   

 

Letošní sezónu v českém šampionátu zhodnotil také Zdeněk Králík, otec Adama a zároveň technický manažer týmu Rabbit Czech Racing: „Letošní zisk domácího mistrovského titulu je dosud největší úspěch v Adamově závodní kariéře od dob jeho působení v motokárách. Jezdecky se i právě díky kartingu hodně posunul a dnes si plní svůj sen v kopcích.

My jsme ale letos museli už hodně technicky řešit výkonový hendikep našeho Seatu Leon a já bych proto chtěl tímto velmi poděkovat dlouholetému partnerovi našeho týmu, společnosti Dieselpower, za opravdu skvělou spolupráci.“      

 

Dalším startem závodního týmu Rabbit Czech Racing je závod GHD Ilirska Bistrica ve Slovinsku, který se koná 1.-3. září 2023. Jedná se o předposlední podnik seriálu FIA European Hill Climb Championship 2023.                                  

CELKOVÁ KLASIFIKACE MČR ZAV 2023 – SKUPINA 5: 

FOTO: Czech Hillclimb photographers

 

Více informací o týmu: www.rabbitracing.cz

Facebook: @rabbitczechracing

Instagram: instagram.com/rabbitczechracing/