Barum Czech Rally Zlín bude součástí Evropy i v letech 2024 a 2025.

Barumka nadále v ERC, podepsána nová smlouva s promotérem!

 Dvaapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín je úspěšně v cíli. Nečekaný dárek pro pořadatele a všechny fanoušky zlínské rally přišel na cílové rampě v podobě podpisu nové smlouvy s promotérem na nejbližší dva roky. Barum Czech Rally Zlín bude součástí Mistrovství Evropy v rally (ERC) i v následujících letech 2024 a 2025.

Smlouvu podepsal za promotéra společnost WRC Promoter GmbH se sídlem v německém Mnichově manažer Ian Campbell a za zlínskou rally Miloslav Regner, předseda organizačního výboru. Slavnostního okamžiku před zlínskou radnicí byli přítomni hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, primátor města Zlína Jiří Korec a jednatel Continental Barum s.r.o. Libor Láznička.                        

„Podpis nové smlouvy na nejbližší dvouleté období je oceněním práce celého pořadatelského týmu, který se podílel na úspěšném průběhu letošního ročníku. Poděkování patří za podporu veřejným institucím, partnerům soutěže v čele se společností Continental Barum a divákům, bez jejichž pomoci bychom soutěž nemohli uspořádat.

Barumka opět prokázala své zařazení mezi elitními rally v Evropě. Nebývá zvykem, aby promotér ještě v závěru rally přispěchal s podpisem nové smlouvy,“ uvedl Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

 

 

Barumka byla v letošním roce již kulatých čtyřicet let součástí mistrovství Evropy, neboť poprvé se jelo o evropské body ve Zlíně v roce 1984! Promotér seriálu FIA Mistrovství světa v rally (WRC) zajišťuje i práva pro ERC, což je pro tento šampionát důležitým posunem ve světě rally.

Letošní úroveň šampionátu starého kontinentu výrazně stoupla, o čemž svědčil počet kvalitních jezdců, kteří letos zápolí o evropské body. Zlínská rally patří každoročně k pilířům mistrovství Evropy a k vrcholům soutěžní sezony nejen v České republice.

Mistrovství Evropy vzniklo už před 70 lety jako první mezinárodní klání soutěžních jezdců a patří k nejstaršímu kontinentálnímu seriálu v rally  Teprve o dvacet let později byl založen seriál mistrovství světa.

V roce 2004 došlo k reorganizaci a v seriálu ERC zůstaly jen vybrané rally, které dosáhly na nejvyšší koeficient.

V posledních letech se kalendář mistrovství Evropy ustálil na počtu osmi soutěží, z nichž polovina se jede na šotolině a polovina na asfaltu. Zatímco v letech 2013 – 2021 byl pořadatelem ERC satelitní televizní kanál Eurosport, loni převzal režii německý promotér.

 

Evropský šampionát vyhrál třikrát polský jezdec Stanislaw Zasada, stejný počet prvenství má i jeho krajan Kajetan Kajetanowicz nebo Luca Rossetti z Itálie. Nejúspěšnější značkou je Lancia s 15 triumfy, Ford se radoval osmkrát. Česká automobilka Škoda přivedla jezdec na nejvyšší stupeň celkem šestkát.

Letos se stal mistrem Evropy s předstihem ještě před závěrečnou soutěží Hayden Paddon z Nového Zélandu na voze Hyundai i20 N Rally2.

 

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v dalších tiskových informacích.

                                                        

Barum Czech Rally Zlín