Okruhový Carboniacup 2023 míří do Maďarska na Pannoniaring.

Hankook Carboniacup 2023 jede na Pannoniaring

Teplé zářiové počasí je připraveno pro další závod Hankook Carboniacupu k jeho letošnímu předposlednímu závodu. Jezdci mají možnost si zajezdit na 4740m dlouhé trati, nebo také zavítat do lázeňského komplexu Sárvár, který leží nedaleko Pannoniaringu. Také maďarské okruh se snaží vylepšovat svoje zázemí a nabízet kvalitní svezení.

Garantem závodu, která vložila finanční prostředky je tentokrát firma MK Racing, která má zastoupení v distribuci pneumatik Hankook a tak závod nese jméno Hankook Racing Day.

Na Pannoniaring se nám přihlásilo cca 85 vozů, čekají nás zajímavá auta i některá zajímavá jména, nebo třeba i přesedání některých jezdců z cestovního auta do formulí. Předposlední letošní závod nabídne také důležité předposlední body do celkového hodnocení sezony ale i do přidružené Hankook Trophy.

 

 

 

Ve skupině A uvidíme hodně vozů a můžeme se těšit opravdu na pěkná auta.

V šestnáctistovkách A1 se o body poperou Rakušan Manfred Fraissl s Fiatem Ritmo, Jiří Čížek se Škodou Felicie a Zdeněk Sekyrka se Škodou 130RS. V A2 si Jiří Zeman po velké smůle na letním závodě v Mostě, kdy jeho závoďák skončil v plamenech nyní koupil nový vůz, představí se nově s Hondou Civic Type-R a bude bojovat také o poslední své body do sezonního hodnocení.

S ním se o body budou přetahovat Pavel Zeman s Mazdou RX8 a Mirek Pribula s Renaultem Clio, doplní je Jiří Koldinský s Audi A3, který tentokrát vyměnil pozici šefmechanika teamu JMT \Racing a usedne také za volant. Ve třílitrech pojedou Tomáš Zabloudil s BMW 130i, Rakušan Rauscher s BMW E30, Maďaři Ivanov a Molnár s vozy BMW, a také němečtí jezdci s BMW Haeusner a Handschke, nebo nováček Rakušan Peter Hollerer na Porsche 924 GTC.

Ve tři a půl litrech A4 přijedou na Pannoniaring Martin Tóth ze stáje Šenkýř Motorsport na BMW M3 E46 GTR, Rakušané Drauch a Schönhofer na BMW M3 E36 a Porsche 911 a s dalším BMW M3 Maďar Ferenc Taschner. V A5 jede do Maďarska Walter Forster s BMW, Gerhard Sedlacek s Porsche 964 a Attila Tápai s dalším BMW.

 

 

 

V A6 pojede osamocený David Kratochvíl na Škoda Octavia RS III. V A7 upravených dvoulitrech přijedou dva Lotusy Exige stáje KT Motorsport s Tomášem Kusým a Petrem Mandelíkem a proti nim se postaví Golf 3-B Matěje Chabra.

V A8 pojede Roman Váca s Pragou R1. V A9 tedy vozy nad 3500ccm nasadí svou Corvettu Z06 GT Pavel Sovička, Petr Krejčí Lotus Evora stáje KT Motorsport, Michael Oliver své velmi rychlé Porsche GT3 a Šenkýř Motorsport přiveze hned tři vozy BMW M4 GT4 s jezdci Schuttrumpfem, Beňem a Bouškou.

 

Skupina B přivítá letos poprvé vložený pohár Abarth Cup, tedy skupinu B6. V ní pojedou například Ondrej Szilágyi jr a senior, Gabriel Steiner, Martin Prič, Pavol Ďurkové nebo Radoslav Obrtal. Ve skupině B5 nad 3500ccm si zazávodí Petr Rada s Porsche 911, Tomasz Waszynski z Polska na Volvu V50 a Pavel Sovička z Blue Garage Racing na Lotusu Exige 430 Cup.

V B4 mají o body zájem Ondřej Frič s Lotusem Elise Cup, s dalším Lotusem Exige Radek Zimmer, Slovák Tibor Horváth se Subaru Impreza nebo Tomáš Pavel z Classic Racing na Audi TT. Třílitry představí Petra Moučku s BMW, Luboše Sázavu na MG ZS 180, Milana Zubatého s Fordem Fiesta a Martina Hanzla s Alfou Romeo. Libor Šainer pojede v B2 s Toyotou GT86 a David Drugda v B1 na Suzuki Swift Sport.

 

 

 

Prototypová skupina C1 přivede na Pannoniaring k předposlednímu klání Hankook Carboniacupu dvojici Rakušanů Markuse Amesedera, který dělal pěknou reklamu naší série i v rakouské televizi a Markus Hofer ze stáje Stonek Racing s vozy Performer. Mezi prototypy skupiny C2 bude rušněji.

Na závody k Sárváru přijedou Jiří Švec s prototypem Funyo SP05 EVO, Maďar Andras Kirschner s Radicalem SR8, Rudolf Schöflinger s Wolfem SM Turbo, jeho rakouský kolega Friedrich Franz s Radicalem SR1 a další Rakušan Jürgen Kapeller na Radicalu SR3 RS. Ve slabších Caterhamech jedou proti sobě Jakub Kirchner a Simone Aglietti.

V C4 Caterhamech se silnějším motorem se přijedou předvést Jakub a Martin Křečkové, Michal Vítek, Rakušan Dominik Bauer a s Donkevoortem další rakouský závodník Wolfgang Luber.

Formulové vozy skupiny D přivedou na start ve skupině D1 Roberta Hanžla s formulí Gloria C8F a Němce Markuse Dietzeho na formuli BMW. V automobilových motorech D2 pojede Zdeněk Petan na Tomisu 99-02. Opět nejsilněji obsazená D4 do 2000ccm nabídne souboje osvědčených formulí Renault, se kterými přijedou Luboš Škarda, Honza Rieger, Jan Wagenknecht, Radek Kroupa, Bulhar Tsvetlan Iliev a Němec Tim Rädlein.

Celkem 3 vozy nasadila do D5 stáj JMT Racing – Jan Mareček pro tento závod tentokrát usedne do formule a bude to formule specifikace F4, s druhým vozem F4 T014 si přijede vyzkoušet Pannoniaring Tomáš Zahrádka a na třetí vůz nasadila stáj JMT Racing jezdce Romana Roubíčka.

Vozů na startu bude mnohem více jak loni, a tak se můžeme těšit na zajímavé závody, pěkné počasí a zábavu, které mají s Carboniacupem tradici již třináctou sezónu. Diváci samozřejmě mají vstup zdarma. Tak vzhůru na Sárvár!

 

 

 

Vláďa Rožánek a PET

Hankook Carboniacup 2023