21. Rallye Legend opět se slavnými jmény. Za měsíc.

Rallye Legend  2023 opět se slavnými jmény

  1. ročník známého setkání milovníků starších i novodobých skvostů soutěžních vozů v San Marinu se letos uskuteční v termínu 12. – 15. října. Jak již tradičně opět slibuje účast zajímavých jmen za volanty těchto překrásných automobilů.

Pořadatelé postupně poodhalují jednotlivá jména jezdců, takže kdo je prozatím přislíben ?

Opětovně se jako speciální host objeví mistr světa z roku 1984 Stig Blomqvist s Audi Quattro S1. Dalším speciálním hostem bude Arturo Merzario, známý především s účasti v seriálu F1 a závodu prototypů. Zde ho bude možno spatřit za volantem vozu Lancia Stratos Turbo skupiny 5.

V roce 1994 se stal evropským šampiónem Patrick Snijers a ten pro letošní účast zvolil dosti nezvyklou techniku Chevrolet Corvette skupiny 4.

Renault Classics představí 3 svoje vozy. René Arnoux, kterého jistě není třeba více představovat, usedne za volant Renault 5 Turbo Maxi Diac. Součástí týmu budou i dvě Alpine A110 a to v rukou Alaina Serpaggiho (svoji kariéru začal již v 60. letech minulého století) a Jean Pierre Prevost.

 

Stejně jako v loňském roce budu na startu dvě rallyecrossová monstra Audi S1 RX mající okolo 600 koňů. Za jejich volanty by se měli objevit Švéd Johan Kristoffersson, pětinásobný světový šampión, pro něhož to bude premiérová účast na Rallye Legend. Druhé Audi bude pilotovat v Česku dobře známý Nor Ole Christian Veiby, dřívější tovární jezdec Škody, VW a Hyundai ve WRC2.

 

Spatřit bychom měli i současný talent WRC2, kterým je Nikoly Gryazin. Noty by mu měl číst ředitel sportovního úseku promotéra WRC Peter Thul, pro kterého je tento podnik srdcová záležitost. A v jakém voze tuto dvojici uvidíme ? V další legendě Lancia Delta Integrale !

Do San Marina se po delší odmlce vrací devítinásobný motokrosový mistr světa Tony Cairoli, který pojede ze Subaru Impreza skupiny A.

 

 

Připravil : Zdenek Pátek