Dominik Stříteský a Jiří Hovorka českými vícemistry.

  1. Invelt rally Pačejov – Dominik Stříteský/Jiří Hovorka vicemistry

Letošní PSG Mistrovství ČR v rally skončilo o minulém víkendu na tratích v okolí Horažďovic. Auto Podbabská Škoda MOL tým šel do finále s jediným úkolem: posunout Dominika na druhé místo celkové klasifikace mistrovství. Krásné rychlé tratě, výborná organizace, velký divácký zájem, to jsou charakteristické rysy této rally už po mnoho let.

Posun z říjnového na zářijový termín rally prospěl, celá se letos odjela za vysokých, ale stabilních teplot, neodehrávaly se tedy žádné pneumatikové loterie. Letošní tradiční souboje mezi Janem Kopeckým a Václavem Pechem pokračovaly i v Pačejově, ale Dominik opět snížil odstup od časů této dvojice. Stabilním výkonem obsadil třetí místo na 44. Invelt rally Pačejov, což ho posunulo na druhé místo absolutní klasifikace PSG Mistrovství ČR v rally.

Pro tým i pro Dominika je to prozatím největší úspěch v historii a rovněž závazek do příštích sezon. Příprava na sezonu 2024 ostatně začala už v pondělí po návratu do sídla týmu…

 

Dominik byl spokojen: Tratě Pačejova mám rád a na souboj s Adamem jsem se těšil. Když se odhlásil, mohli jsme se zaměřit na dojetí a dohnání deseti bodů, které nám na něj chyběly. To se ale snáze řekne, než udělá. Raději chodím do bojů naplno, ale tady jsem musel stále myslet na to, že nebojujeme se soupeři o vteřiny, ale můžeme jet „na jistotu“.

Když jsem slýchával od zkušenějších kolegů, jaké to je těžké, nedokázal jsem si to představit. Teď už vím, jak velkou měli pravdu. Pořád jsem se snažil držet v tempu, abych neudělal zbytečnou chybu z nepozornosti a nakonec z toho bylo krásné třetí místo v cíli. Na druhé místo celkové klasifikace Mistrovství jsme to dotáhli.

Jsem rád za všechny, kteří se na tomhle výsledku podíleli, od partnerů přes mechaniky až po další členy a spolupracovníky týmu, jejichž práce kolikrát není tolik vidět, ale bez nichž by to nešlo. Všem velmi děkuji. Gratuluji také Honzovi Kopeckému k titulu a Vaškovi Pechovi k tomu, co po celou sezonu předváděl.

 

Naši sezonu zakončí Setkání mistrů v Sosnové začátkem listopadu, kam zveme všechny fanoušky rally a kde chceme náš letošní výsledek také náležitě oslavit.“

 

Ani Jirka neskrýval spokojenost s výsledkem:Pačejov není jednoduchá rally, nejen proto, že je hrozně rychlá. Střídají se v ní úzké pospravované silnice s kompresemi a hladké tratě pěkného asfaltu, takže se často mění rytmus. Skončili jsme tu třetí a splnili si cíl, který jsme si dali před sezonou, být na druhém místě celkově.

Pro mě je to dosavadní největší úspěch v kariéře a jsem hodně rád, že jsem mohl být součástí tohoto týmu.“

 

Hodnocení celé sezony přidal i manažer týmu Jaroslav Vančík: Titul vicemistra pro Dominika je krásnou odměnou za celoroční práci všech členů týmu. Letos jsme měli optimální kombinaci hodně silných partnerů. Základem úspěchu byl program marketingové podpory ze strany Škoda Auto. Garantem tohoto projektu u nás bylo družstvo Auto Podbabská a dalším stavebním kamenem pro nás byla – nyní již dlouholetá – spolupráce s MOL Česká republika.

Výborně se osvědčila spolupráce s Hankookem, mezi hlavní partnery patřila rovněž brněnská Frigera, se kterou také spolupracujeme již dlouho a skupina GC. Všem patří velký dík za celoroční úspěšnou spolupráci.

Mně udělalo největší radost vítězství na Bohemce, kterého si strašně cením a taky fakt, že během celé sezony jsme nezaznamenali jedinou mechanickou poruchu na autě. Vrací se nám péče, kterou důsledně věnujeme auto při přípravě, je ve skvělé formě. Děkuji všem členům týmu a všem partnerům. Díky jim to byl úspěšný rok.“

 

S gratulací týmu se připojil generální ředitel společnosti MOL Česká republika Ľuboš Dinka: Děkujeme Auto Podbabská Škoda MOL teamu za neuvěřitelnou sezónu, ve které jsme v týmu zažili snad úplně vše. Od obrovské havárie v Krumlově až po přepsání historie české rally vítězstvím v Mladé Boleslavi. Letošní titul vicemistrů republiky pro Dominika s Jirkou byl opravdu vydřený a zasloužený. Blahopřejeme.

Těší nás, že v srdci jejich Škodovky kolují naše speciální oleje a závodní palivo, na jejichž vývoji se podílí i Vančík Motorsport. Naše poděkování a gratulace tedy míří i do této lukovské firmy.“ říká Ľuboš Dinka, generální ředitel společnosti MOL Česká republika.“