Série F4 CEZ směřuje k finálovému závodu v Balaton Parku.

Pozice v hodnocení Junior Trophy se ještě mohou příští víkend změnit

I když je sezóna ESET Cupu již ukončena, celkový žebříček Junior Trophy napříč všemi sériemi ESET Cup, TCR Eastern Europe a F4 CEZ ještě není definitivní, protože série F4 CEZ směřuje ke svému finálovému závodu v Balaton Parku.

Mladí talentovaní jezdci potřebují být na začátku své kariéry na okruzích co nejvíce vidět. Proto je jednou z priorit ESET Cupu a dalších sérií podpora mladých jezdců. Z toho důvodu existuje už od počátku ESET Cupu zvláštní hodnocení nejúspěšnějších jezdců do 23 let.

Není důležité, zda jezdec závodí v cestovních vozech, sportovních vozech nebo monopostech. Díky koeficientu bodů založeném na počtu účastníků v dané kategorii mají všichni stejné podmínky. Nejlepších 12 výsledků letošního roku bude započítáno do klasifikace Junior Trophy a o finální podobě pořadí se rozhodne v Balaton Parku.

 

 

Martin Kadlečík, vítěz Clio Cupu, v tuto chvíli vede Junior Trophy s 111,1 body. Jáchym Galáš je na druhém místě, následován Michalem Pavlíčkem s 102,77, resp. 101,2 body. Tento trojice už nemá možnost své bodové skóre vylepšit, protože jejich sezóna skončila.

Reno Francot, jezdec F4 CEZ, se nachází na čtvrtém místě a stále má před sebou tři závody, přičemž započteno mu doposud bylo jedenáct výsledků. S 96,63 body na kontě má tak velkou pravděpodobnost, že poskočí alespoň o dvě pozice dopředu na celkové druhé místo.

Na finální podobu Junior Trophy si budeme muset počkat až do finálovém podniku F4 CEZ v Balaton Parku ve dnech 7. a 8. října.

Standings ESET Cup Junior

 

 

Zdroj