Česká dámská posádka s Kachnou dál zdolává nástrahy extrémní rally.

Dakarský zpravodaj 15  Czech Samurajs týmu

Extrémní vytrvalost posouvá závodníky na fyzické limity.

„Dakar je soutěží, ve které mohou mít technické problémy nemalé následky na umístění. Po roce se vracíme zpět do Al Uly. Tato etapa mnohým jezdcům jistě přinesla nějaké vzpomínky. Pro posádku týmu Czech Samurajs Báru Holickou a Lucii Engovou je tato etapa nová, stejně tak, jako celý Dakar Classic.

Dámská posádka zdolává nástrahy extrémní rally vůbec poprvé v životě. A na to, že je to na Dakaru Classic jejich premiéra, je jejich výkon obdivuhodný. Věřím, že „Kachnu“ zdárně dotáhnou až do cíle,“  přibližuje dnešní dění v deváté, podmínkami různorodé etapě, Ondřej Martinec.

 

 

Zpáteční cesta ušetřila závodníky od vulkanických hornin, místo toho je zavedla severní cestou z Al Duwadimi, která však měla s předchozí návštěvou něco společného. Na většině 295 kilometrové speciálky musely být posádky dvojnásobně ostražité.

„Pamatuji si tyhle etapy ještě hodně čerstvě, my jsme je jeli v opačném směru. Takže tyhle neskutečný rozbíječky, jsme si užili pěkně na začátku. Každý kilometr bolel, jak nás, tak i auto. Dlouhá rozježděná vádí, rozhrabané výjezdy, kde měly i kamiony co dělat.

Tady si holky určitě zamakají a vyprošťovací vafle budou na denním pořádku. Ale zatím si vedou v jednotlivých etapách dobře. Jsou to bojovnice,“  přidává komentář k dnešní náročné etapě Jiří Kopřiva, navigátor vozu Suzuki Samurai z loňského roku.

 

 

Bára Holická jsou s Lucií Engovou po dnešní etapě celkově neoficiálně na dvaašedesátém místě, když v dnešní etapě obsadily pozici třiašedesátou. 

Zítřejší desátou etapu tvoří díky terénu zrádná smyčka z Al Uly do Al Uly a na trase čeká na posádky 318 kilometrů měřených speciálek.

Ve druhém týdnu pořadatelé nikdy nespojí dvě podobné etapy za sebou, ale to neznamená, že tato smyčková etapa kolem monumentálních skal regionu Al Ula bude odpočinkovou jízdou.

Ďábelská překážková dráha dá těm nejdůvtipnějším závodníkům spoustu příležitostí zúročit přicházející chyby svých soupeřů.

Ollie Roučková