Nové výstavy ve Škoda Muzeu zahajují.

Historie i budoucnost: Nové výstavy ve Škoda Muzeu

› Do 28. dubna je ve Škoda Muzeu výstava věnovaná vozům 200 RS
› Salon filmových klapek je ke shlédnutí do 8. dubna ve Škoda Muzeu
› Do poloviny června ve Škoda Muzeu pokračuje výstava věnovaná udržitelnosti a péči o životní prostředí
› Návštěvníci mají opět možnost prohlídky depozitáře prototypů a sportovních vozů

Škoda Muzeum na jaře nabízí výstavy odkazující k historii i současnosti automobilky i k dalším tématům. Vedle výstav věnovaných 50. výročí vozů Škoda 200 RS a tématu udržitelnosti je na programu i tradiční Salon
filmových klapek a obnovená možnost navštívit depozitář prototypů a sportovních vozů. Nový program je připraven i pro Rodný dům Ferdinanda Porscheho.

50 let označení RS
V roce 1974 se na českých rallyových tratích poprvé objevily vozy Škoda 200 RS. Ona dvě
písmena v názvu jsou zkratkou pro „Rally Sport“, tedy tradiční disciplínu, které se automobilka
věnuje dodnes, stejně jako se dodnes používá toto označení pro sportovně laděné vozy
Škoda. Prohlédnout si oba vyrobené vozy 200 RS můžou návštěvníci Škoda Muzea do 28. dubna.

Udržitelnost jako klíčový faktor pro budoucnost značky Tématům udržitelnosti a péče o životní prostředí v rámci značky Škoda se věnuje výstava, kterou návštěvníci najdou ve Škoda Muzeu do poloviny června. Aktivity směřující k trvalé udržitelnosti a ochrana životního prostředí jsou dnes pevnou součástí firemní strategie, ale
i v historii značky jsou příklady aktivit směřujících k trvalé udržitelnosti.

 

Výstava Udržitelnost ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi.

Výstava představuje základní principy značky – dekarbonizace podniku, udržitelná výroba, elektromobilita či
udržitelný vůz na příkladu historických i nenovějších modelů automobilky Škoda Auto.

Salon filmových klapek
K tradičním, a nejen mezi dětskými návštěvníky oblíbeným, projektům Škoda Muzea patří již
27. ročník výstavy malovaných filmových klapek. Ty vznikají u příležitosti Zlín Film Festivalu.
Škoda Auto je dlouholetým hrdým partnerem tohoto mezinárodního festivalu filmů pro děti,
největší akce svého druhu na světě.

Filmové klapky jsou do 8. dubna vystaveny v mladoboleslavském Škoda Muzeu.

Znovuotevření depozitáře prototypů a sportovních vozů
Možnost prohlédnout si řadu zajímavých vozů nabízí i návštěva depozitáře. Expozice je tematicky rozdělena na dvě části: prohlídka začíná předobrazy sériových automobilů Škoda i nikdy nerealizovanými studiemi a prototypy. Poté se návštěvníci přenesou na závody a soutěže, jejichž atmosféru přibližuje vývojová řada rychlých vozů s okřídleným šípem v logu. Depozitář je přístupný v rámci běžné otevírací doby muzea po dohodě na recepci.

 

Porsche 918 Spyder v Rodném domě F. Porscheho
Expozici Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích nad Nisou obohacuje
nový exponát: plug-in hybridní sportovní vůz Porsche 918 Spyder z roku 2015. Model, ve kterém spolupracuje zážehový motor V8 se dvěma elektromotory, navrhli, vyvinuli a vyrobili konstruktéři závodních vozů Porsche ve spolupráci se specialisty na sériovou výrobu. Vůz bude vystaven v expozici Rodného domu do března 2025.

O Škoda Muzeu
Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi je otevřeno každý den od 9:00 do 17:00. V rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného lze jeho návštěvu spojit s prohlídkou Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Tento muzejní objekt je veřejnosti přístupný od pátku do neděle od 9:00 do 17:00.
Více informací na muzeum.skoda‑auto.cz.

Novinky ze Škoda Muzea naleznete také na facebookovém profilu a instagramu.

 

 

Škoda Auto
se v novém desetiletí úspěšně řídí strategií „Next Level – Škoda Strategy 2030“; usiluje o to, aby se do roku 2030 pomocí atraktivních nabídek ve vstupních segmentech a dalších modelů s elektrickým pohonem
zařadila mezi pět nejprodávanějších značek v Evropě; efektivně využívá potenciál na důležitých růstových trzích, jako je Indie, severní Afrika, Vietnam a region ASEAN v současnosti nabízí zákazníkům 11 modelových řad osobních automobilů: Fabia, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Enyaq, Enyaq Coupé, Slavia a Kushaq; v roce 2023 dodala zákazníkům celosvětově více než 866 000 vozů; je už 30 let součástí koncernu Volkswagen, jednoho z globálně nejúspěšnějších automobilových výrobců; je součástí Brand Group CORE, organizační fúze objemových značek koncernu Volkswagen, jejímž cílem je dosažení společného růstu a významné zvýšení celkové efektivity všech pěti objemových značek; jako značka koncernu Volkswagen samostatně vyvíjí a vyrábí pro další značky koncernu komponenty jako bateriové systémy pro platformu MEB, motory a převodovky; provozuje tři výrobní závody v České republice; má výrobní kapacity v Číně, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině ve spolupráci s lokálním partnerem; zaměstnává celosvětově více než 40 000 pracovníků a je aktivní na teměř 100 trzích.

 

PR