Poprvé před českým publikem: modernizovaný Golf k 50. výročí.

Exkluzivní Volkswagen BIG NIGHT 2024 v Praze – Karlíně odstartovala novou produktovou ofenzivu
–    Značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services představily v pražském Fóru Karlín významným zákazníkům a obchodním partnerům aktuální novinky ze svého produktového portfolia

–    Poprvé před českým publikem: modernizovaný Golf na oslavu 50. výročí legendy, 3. generace modelu Tiguan, 9. generace modelu Passat a zcela nový ID. Buzz Long

–    Společnost Volkswagen Financial Services prezentovala přehled svých produktů a nabídek pro rok 2024 a v charitativní části večera podpořila Centrum Paraple

–    Akce Volkswagen BIG NIGHT se účastnili ambasadoři značek, jakými jsou Petr Čech, Tomáš a Tamara Klusovi, Vavřinec Hradilek, Lukáš Hejlík nebo Lukáš Krpálek. Večerem provázel Libor Bouček

–    V úvodu akce zazpívali Tamara a Tomáš Klusovi a hlavní hudební hvězdou večera byl Mig21.

 

 S velkolepým večerem Volkswagen BIG NIGHT 2024 v pražském Fóru Karlín zahájily značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services další intenzivní fázi své produktové ofenzivy. Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen společnosti Porsche Česká republika, představil významným zákazníkům modernizovanou modelovou řadu Golf a připomněl její 50. výročí.

Po boku automobilové legendy s 37 miliony prodanými vozy stály v nové podobě další dva úspěšné modely s logem Volkswagen na přídi: nové generace kompaktního SUV Tiguan a manažerského modelu Passat. Mirka Cimrová, ředitelka divize Volkswagen Užitkové vozy, si pro pozvané hosty připravila českou výstavní premiéru prodloužené karosářské verze modelu ID. Buzz Long.

Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services, prezentoval aktuální výhodnou nabídku od financování přes servisní balíčky až po vyřízení dotace na elektromobilitu a zástupcům dlouhodobě podporovaného Centra Paraple předal šek a výtěžek z charitativní tomboly v hodnotě 592 000 Kč.

 

„Volkswagen je s Fórem Karlín úzce spjatý – právě tady, jen krátce po otevření těchto krásných prostor, se před necelými 10 lety konala česká premiéra osmé generace modelu Passat. V roce 2024 se sem znovu vracíme v plné síle v zastoupení tří silných značek: Volkswagen , Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen  společnosti Porsche Česká republika, a dodává: „Tehdy to byl Passat, dnes to je opět Passat, tentokrát úplně nová 9. generace, a s ním navíc i dlouhá řada dalších nových modelů, které po všech stránkách naplňují definici bestselleru – skvělým příkladem je modernizovaný Golf, s nímž letos slavíme padesátiny tohoto symbolu široce dostupné individuální mobility.“

 

Volkswagen Golf je již pět desetiletí automobilovou ikonou, která nemá na celém světě obdoby. Dokazuje to i modernizovaná verze aktuální osmé generace, která má všechny předpoklady, aby pokračovala v prodejních úspěších svých předchůdců, jichž se od roku 1974 prodalo již více než 37 milionů exemplářů.

 

Dalšími pilíři obnoveného produktového portfolia značky Volkswagen jsou nové generace modelů Passat a Tiguan, které kromě osvědčených silných stránek přinášejí do svých segmentů pokrokové technologie a na první pohled zaujmou působivým designem.

 

„Značka Volkswagen Užitkové vozy si pro tento významný večer připravila etablované modely Amarok ve vrcholné výbavové linii Aventura a kempovací Grand Californii. Návštěvníci ale především ocenili českou výstavní premiéru vozu ID. Buzz Long,“ říká Mirka Cimrová, ředitelka divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „

Plně elektrický ID. Buzz Long je prodlouženou karosářskou verzí ikonického modelu ID. Buzz, která přináší do světa elektromobility řadu významných inovací od head-up displeje přes zdokonalený informační a zábavní systém nové generace a dálkově ovládané zaparkování vozu prostřednictvím chytrého telefonu až po nový výkonnější elektrický pohon.

 

Společnost Volkswagen Financial Services prezentoval na večeru Volkswagen BIG NIGHT 2024 její jednatel Vratislav Strašil: „Volkswagen Financial Services je lídrem ve financování mobility na českém trhu už více než 30 let a na evropském dokonce už 75 roků! Nabízíme úvěrové produkty, operativní leasing, pojištění, servis a další služby mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám. V poslední době se hodně věnujeme rozvoji elektromobility, včetně zajišťování aktuálních dotací pro naše klienty.“

 

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) představila na akci Volkswagen BIG NIGHT 2024 své kompletní portfolio  produktů včetně aktuálních akčních nabídek, jimž vévodí zcela unikátní 0% úrok na všechny osobní vozy Volkswagen. Velkému zájmu klientů se těší také servisní balíčky a nově i zařízení dotace.

Kromě vyřízení žádosti o dotace a nulového úroku nabízí Volkswagen Financial Services také bezplatný servis po dobu 5 let nebo do ujetí 150 000 km. Dalším bonusem pro zákazníky je nabíjecí karta Chargee, na kterou Volkswagen Financial Services poskytuje navíc 3 % slevu na veřejné nabíjení.

 

Společnost Volkswagen Financial Services se postarala také o charitativní část programu večera Volkswagen BIG NIGHT 2024 věnovanou podpoře Centra Paraple. Poskytovatel finančních a dalších s produktů navázal partnerství s Centrem Paraple již před téměř třiceti lety, tehdy ještě pod názvem ŠkoFIN. Volkswagen Financial Services je tak v současnosti nejdéle přispívající firmou od založení Centra, jehož zástupci převzali na večeru Volkswagen BIG NIGHT 2024 z rukou jednatelů Vratislava Strašila a Nataliye Bauhuber šek na částku  400 000 Kč, charitativní tombola vynesla 192 000 Kč, konečná částka tedy byla 592 000 Kč. Kromě finančních příspěvků se do podpory Centra Paraple zapojují společnými dobročinnými aktivitami také zaměstnanci společnosti VWFS.

Večerem Volkswagen BIG NIGHT 2024 provázel moderátor Libor Bouček a o hudební doprovod v úvodu akce se postarali Tamara a Tomáš Klusovi. Hlavní hudební hvězdou večera byla kapela Mig 21 s frontmanem, showmanem, společenským samotářem, zpívajícím hercem a hrajícím zpěvákem Jiřím Macháčkem.

Mezi účastníky nechyběly osobnosti českého veřejného života, úzce spjaté se značkami Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy, jakými jsou Petr Čech, Tamara a Tomáš Klusovi, Vavřinec Hradilek, Lukáš Hejlík nebo Lukáš Krpálek.

 

 

Značka Volkswagen osobní vozy působí na celém světě a vyrábí vozidla ve 29 závodech ve dvanácti zemích. V roce 2023 dodal Volkswagen zákazníkům 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jakými jsou Polo, T-Roc, T-Cross, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů z rodiny ID. Společnost loni předala zákazníkům na celém světě 394 000 elektricky poháněných vozidel. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 170 000 lidí na celém světě. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje svůj další rozvoj, jehož cílem je být nejžádanější značkou pro trvale udržitelnou mobilitu.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem MOON nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

PR