Soutěž Autoopravář Junior 2024 zná vítěze.

Společnost Porsche Česká republika předala ocenění vítězům celostátní soutěže Autoopravář Junior 2024

  • Vítězi v jednotlivých kategoriích soutěže Autoopravář Junior 2024 se stali Štěpán Formánek (automechanik), Vojtěch Rojt (autokarosář), Šimon Lapčík (autolakýrník) a Marek Novák (autotronik)
  • Porsche Česká republika pokračuje v mnohaleté podpoře prestižní soutěže Autoopravář Junior a odborného vzdělávání v ČR

 

Společnost Porsche Česká republika blahopřeje vítězům letošního ročníku soutěže Autoopravář Junior 2024 pro žáky středních odborných škol, kteří studují obory automechanik, autokarosář, autolakýrník a autotronik.

Porsche Česká republika vystupuje již mnoho let jako hlavní partner tradiční soutěže a aktivně se podílí i na její organizaci. Kromě toho také dlouhodobě podporuje vzdělávání žáků středních a učňovských škol s výukou automobilových oborů.

Celostátní finále 29. ročníku soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář Junior 2024 se uskutečnilo počátkem dubna 2024 v prostorách Servisního tréninkového centra ŠKODA AUTO v Kosmonosích.

Do tradiční soutěže se letos zapojilo více než 4500 žáků. Sítem školních a regionálních kol se do finále probojovalo 69 nejlepších talentů v kategoriích Automechanik, Autokarosář, Autolakýrník a Autotronik. Nejlepšími z nejlepších se nakonec stali Štěpán Formánek z VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice v oboru Automechanik, Vojtěch Rojt ze ŠKODA AUTO a.s., SOU strojírenské, Mladá Boleslav v oboru Autokarosář, Šimon Lapčík z ISŠA Brno v oboru Autolakýrník a Marek Novák z ISŠA Brno v oboru Autotronik.

 

„Tři desítky let soutěže nejlépe dokumentují, jak se změnil celý náš obor. V autoopravárenství dnes všichni řešíme, jak udělat z automechanika autoelektrikáře a z autotronika autoajťáka. Nadšení a kompetence finalistů soutěže ukazují, že jsme na správné cestě,“ říká Jan Hurt, jednatel společnosti Porsche Česká republika.

Společnost Porsche Česká republika je v rámci své dlouhodobé podpory učňovského školství v ČR hlavním partnerem soutěže Autoopravář Junior a její zástupci se i letos podíleli na hladkém průběhu celé soutěže včetně slavnostního zahájení i vyhlášení výsledků finálového kola. Vyhlašovatelem největší soutěže v technických oborech v České republice, jejíž tradice sahá až do roku 1995, je Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ČR pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT).

Největší dovozce automobilů do ČR se tímto partnerství, ale například také projektem „Best Employer“ a motivačním programem pro studenty QHERO, cíleně zasazuje o to, aby žáci automobilových oborů získávali kvalitní odborné vzdělání na základě propojení teorie a praxe, které zohledňuje nejnovější trendy a využívá nejmodernější technologie.

 

Porsche Česká republika se sídlem v Praze je importér značek Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA pro Českou republiku a patří do společnosti Porsche Holding Salzburg, která má zastoupení v 22 zemích Evropy, jakož i v Chile, Kolumbii, Číně, Malajsii a Singapuru.

 

 

Facebook: facebook.com/PorscheCZ/

Twitter:   twitter.com/PORSCHE_CR

www.porsche.co.cz

PR