Bohemia Rally Mladá Boleslav 2024 spustila přihlašování. ZU schváleno.

Bohemia Rally Mladá Boleslav má schválené zvláštní ustanovení

Bohemia Rally Mladá Boleslav 2024, která se uskuteční 13. – 14. července, má od Autoklubu České republiky schválené zvláštní ustanovení. Zároveň jsme spustili příjem přihlášek k letošnímu ročníku. Pro vybrané třídy platí až do 21. června sleva na startovném.

„Dva měsíce před startem máme schválené zvláštní ustanovení k letošnímu již 51. ročníku a od 12. května jsme začali přijímat přihlášky od soutěžních posádek. Soutěž má zcela nový formát a pojede se pouze ve dvou dnech,“ oznamuje aktuální informace ředitel Bohemia rally Mladá Boleslav 2024 Petr Pavlát.

Bohemia Rally Mladá Boleslav 2024 je rozdělena na dvě etapy a trať měří celkově 484 kilometrů. Rychlostní zkoušky z toho tvoří 148 kilometrů. Ředitelství bude během soutěže umístěno na mladoboleslavském magistrátu. O velmi dobré spolupráci s městem Mladá Boleslav svědčí i fakt, že po oba soutěžní dny se pojede erzeta ulicemi města automobilů.

Slavnostní start první posádky proběhne v sobotu 13. července v půl dvanácté ze Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Jedním z hlavních partnerů soutěže jsou i Sportovní a rekreační areály Mladá Boleslav.

 

Ty nabízejí všem týmům ve dnech soutěže vstup do krytého bazénu i venkovního koupaliště zdarma (www.saramb.cz). 

Posádky se tak budou moci osvěžit třeba po náročných dnech seznamovacích jízd.

Servisní areál je situován již tradičně na letiště v Hoškovicích, kde bude zřízena i fanzóna. Atraktivní a divácky hojně navštěvovaná supererzeta se pojede na autodromu v Sosnové v sobotu večer. Posádky na ní absolvují tři okruhy a první vůz kategorie Legend do ní odstartuje v 18:30 hodin a hlavní pole o půl hodiny později.

V neděli je zařazena i polookruhová rychlostní zkouška Kvítkovice. Dominantní pak bude více jak dvaadvacet kilometrů dlouhá erzeta Radostín, která může v závěru soutěže pořádně zamíchat pořadím.

 

 www.rallybohemia.cz,

www.facebook.com/rallybohemia,

www.instagram.com/rallybohemia

Mladá Boleslav 13. 5. 2024                                                                       Pavel Vydra

Foto:  archiv pořadatele atd

Motor-MAX je mediálním partnerem Bohemia Rally Mladá Boleslav