Foto-story F2 na Red Bull Ringu: Bearmanovi a Bortoletovi vadilo rakouské vedro nejméně

Foto-story Formule 2  o  tomto víkendu na  rakouském Red Bull Ringu:

Z výletu do Spielbergu roku 2024 si jezdci FIA-Formule 2 budou pamatovat především nesnesitelné vedro. Dva z nich budou červnový víkend ovšem spojovat i se zlatými poháry, které zde vyhráli: Brit Oliver Beraman v sobotním sprintu a Brazilec Gabriel Bortoleto ve sportovně mnohem hodnotnějším nedělním závodě.

 

Text a foto: Roman Klemm

 

Po vydařelé kvalifikaci měl v pátek večer nejlepší náladu Nor Dennis Hauger. V závodech stačil kvůli zdrcující závadě techniky jen na jedno 5. místo ve sprintu.

 

 Oliver Bearman slavil před několika lety právě na Red Bull Ring své první úspěchy ve Formuli 4. Letos tu poprvé nastoupil jako jezdec se zkušenostmi z F1. A především, jako jezdec, který již má pevnou smlouvu F1 v kapse 

 

 Brazilec Gabriel Bortoleto vyhrál přesvědčivě v neděli. Nyní je otázkou, jakou hodnotu má jeho členství v juniorském kádru McLarenu?

 

Estonec Paul Aron se letos vyznačuje rychlostí a spolehlivostí. To mu zajistilo k poločasu šampionátu první místo v tabulce – i když ještě nevyhrál žádný závod.

 

 Zane Maloney: jezdec z Barbadosu zcela ovládl úvodní víkend sezony. S jeho výsledky to ovšem jde rapidně z kopce…

 

 Překvapením rakouského víkendu byly silné výkony stáje AIX (dříve Charouz Racing).

 

 Hvězdný Andrea „Kimi“ Antonelli byl i v Rakousku trapným výpadkem. Přesto se drží zprávy, že ho již v Maďarsku uvidíme v kokpitu Willimasu F1.

 

 Junior Renaultu Victor Martins (před O´Sullivanem) předvedl v Rakousku další výkon, který ho pro vysněný kokpit Alpine-F1 jistě nedoporučuje. Z dáli zdraví WEC…

Arabský Francouz Isack Hadjar v Rakousku nevyhrál, pro autora je ale pořád ještě favoritem na titul číslo 1.

 

Forma Argentince Franca Colapinta se závod od závodu zlepšuje: Neděle pro něj znamenala výborné 2. místo. Zde jede před Dürksenem, Haugerem a O´Sullivanem.

 

 Ritomo Miyata: Jeden z japonských obličejů, které se jen mihli evropskými paddocky, než zase zmizeli směrem Nipponu…

 

 Juan Manuel Correa: před pěti lety přežil katastrofu ve Spa a následující operace. Ve Formuli 2 je opět ve středu pole – ale co dál?

 

 Pohledný doprovod měl Enzo Fittipaldi.

 

Závod koloběžek Bearmana a Martiho: paddocky světa se stále více podobají dětským hřištím…