Shakedown říjnové Středoevropské rally 2024 se stěhuje na dohled Prahy.

 Central European Rally (17. – 20. října 2024)
Shakedown Středoevropské rally bude v Praze v okolí Točné

Na jižním okraji Prahy, na silnicích v okolí Točné, se pojede shakedown Středoevropské rally, dvanáctého dějství letošního ročníku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Druhý ročník soutěže se koná od 17. do 20. října na tratích v Česku, Rakousku a Německu a slibuje spektakulární souboje nejlepších pilotů planety. Trasy jsou připravené, v Čechách se pojedou také speciální test ve Velké Chuchli a rychlostní zkoušky Klatovy, Strašín a Šumavské Hoštice.

„Shakedown na okraji Prahy rozšiřuje možnosti českých fanoušků vidět nejlepší piloty světa v akci. Věříme, že se nám tak podaří vtáhnout příznivce do dění hned od prvního dne soutěže a zprostředkovat další velice intenzivní zážitek v hlavním městě. Servis k shakedownu bude ve Velké Chuchli,“ prozradil Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu České republiky a jednatel rally, kterou při loňské premiéře navštívilo sto dvacet pět tisíc diváků.

Shakedown se v oblasti Točné pojede ve čtvrtek, týž den po obědě se uskuteční ceremoniální start na Hradě a hned poté superspeciání rychlostní zkouška na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, kde bude i servis pro shakedown. Ten je v Praze novinkou, loni se jel v Německu.

„Loni se jednalo o první ročník, který se náramně vydařil, ale samozřejmě měl i nějaké drobné chyby. Z nich jsme se pro letošní ročník poučili,“ doplnil Tomáš Kunc. Jezdci tak budou ušetřeni dlouhých přejezdů, na které si někteří stěžovali.

 

Po speciálce ve Velké Chuchli ve jezdci přesunou do Klatov, kde se ještě večer jede dvanáctikilometrový test. Ten si jezdci v pátek dvakrát zopakují, zbývající čtyři rychlostní zkoušky na českém území se pojedou v okolí Strašína a Šumavských Hoštic a vycházejí z upravených verzí zkoušek, jež byly na programu již v loňském roce.

V sobotu a v neděli se akce přesouvá do Rakouska a Německa. Novinkou je rychlostní zkouška severovýchodně od Hauzenbergu zvaná Granit und Wald. Následné testy Beyond Borders a Schärdinger Innviertel vycházejí z osvědčených tratí z loňského roku. V neděli se pojede další nová rychlostní zkouška zvaná „Knaus Tabbert Am Hochwald“, posledním testem je Passauer Land, který bude jako závěrečná rychlostní zkouška rallye započítávána také jako „Power Stage“, na níž mohou rallyeové týmy získat důležité body navíc.

Celkem se pojede 18 rychlostních zkoušek, které měří celkem zhruba 310 km.

 

Novinkou letošního roku je Servisní park i zázemí soutěže, které se přemístí z Pasova do místa konání lidového festivalu Karpfham v Bad Griesbachu. Slavnostní vyhlášení v neděli odpoledne se opět uskuteční před malebnou kulisou radničního náměstí v bavorském Pasově. Pro děti a fanoušky rally, kterým ještě nebylo šestnáct let, je vstup k rychlostním zkouškám zdarma. Je však třeba si rezervovat dětskou vstupenku.

Rally pass s přístupem na všechny rychlostní zkoušky je v ceně 99 eur, avšak neplatí pro čtvrteční superspeciálku na závodišti ve Velké Chuchli, kam vstupenka na sezení přijde na 80 eur a na stání 40 eur. Veškeré informace o vstupenkách, slevách a službách najdete v sekci vstupenky na adrese www.centraleuropeanrally.eu

⁠Program CER:

Čtvrtek 17. října:
– Shakedown Praha Točná
– Ceremoniální start Pražský Hrad
– SSS 1 Praha Velká Chuchle
– SS 2 Klatovy
Pátek 18. října:
– SS 3/6 Klatovy
– SS 4/7 Strašín
– SS 5/8 Šumavské Hoštice
Sobota 19. října:
– SS 9/12 Granit und Wald

– SS 10/13 Beyond Borders

– SS 11/14 Schärdinger Innviertel

Neděle 20. října:
– SS 15/17 Knaus Tabbert am Hochwald

– SS 16/18 Passauer Land

 

 

 

PR
www.centraleuropeanrally.eu