Peter Hrebíček to konečne dokázal
Oždianske serpentíny 2026 priniesli zlom v umiestnení Petra Hrebíčka a Citroënu Saxo VTS. Po víťazstve v triede 4b a piatom mieste absolútneho poradia dojazdil aj na druhom mieste medzi dvojkolkami.
Peter Hrebíček zakúpil Citroën Saxo VTS pred dvoma sezónami. Akosi sa mu však s ním nedarilo a auto stále ohlasovalo nejaké drobné chyby, ktoré bránili v poriadnom rozbehu. Ten sa ale dostavil práve teraz v rámci XIV. Oždianskych serpentín 2026. Už v sobotu sa Peter Blisol výbornými výsledkami, keď vyhral triedu 4b, v kategórii I. – 2WD dojazdil na druhom mieste a v absolútnom poradí sa umiestnil na piatom mieste.

„Konečne to funguje a ja som za to strašne rád. Nemôžem povedať, že všetko fungovalo úplne bez problémov, našli sme zopár drobných chýb, ktoré sa nám našťastie podarilo ihneď odstrániť. Potom prišlo konečne víťazstvo v triede a druhé miesto medzi dvojkolkami. Ako čerešnička na torte bolo piate miesto v absolútnom poradí. Som maximálne spokojný, verím, že už nás smola opustila,“ povedal Peter Hrebíček po sobotňajších pretekoch v Ožďanoch.
V nedeľu Peter spoločne s vozidlom potvrdili svoj výborný výkon a zopakovali svoje umiestnenia. V triede 4b vyhrali, v dvojkolkách dorazili do cieľa na druhom mieste a opäť im v absolútnom poradí patrilo miesto v TOP5.

„Nebolo to vôbec zlé, akurát tá trať je už dosť hrbatá a z toho pramenia aj rôzne drobné chyby na aute. Jednoducho ako sa všetko trasie, tak sa uvoľňujú skrutky a treba ich stále doťahovať. V nedeľu pred druhou jazdou sme dlho stáli na štarte, takže všetko vychladlo, ale musím povedať, že sa mi napriek tomu išlo dobre, čo dokazujú aj dosiahnuté časy.
Som spokojný a chcel by som aj touto cestou poďakovať partnerom, hlavne firme MP Technik, AutoZelman a veľmi dobru spoluprácu s Motorsport Bánovce nad Bebravou, taktiež mojej priateľke a Milanovi Matuškovi, ktorí makali počas pretekov na jednotku. A aby som nezabudol poďakovanie patrí aj Jurajovi Pražákovi za výborne poskladaný motor do Saxa a samozrejme poďakovanie patrí aj celej mojej rodine,“ doplnil v nedeľu Peter Hrebíček.

PH Motorsport teraz bude mať čas na dotiahnutie všetkých uvoľnených skrutiek, ale aj kompletnú kontrolu Citroënu Saxo VTS celý mesiac. Po ňom bude nasledovať príprava na ďalšie majstrovské preteky, ktoré sa budú konať na Pezinskej Babe.
PR
Miro Majláth
4b 1 + 5 abs + 2 – 2WD






