Motokárista Samuel Pokorný se vrací do rakouského Brucku.

Samuel Pokorný – Znova do Brucku !!!

Aj takto jednoducho by sa dalo nazvať pôsobenie Samuela Pokorného v rámci jednotlivých motokárových okruhov. Do rakúskeho mestečka Bruck an der Leitha smeruje v aktuálnej sezóne už po piatykrát.

Dôvod je veľmi jednoduchý. V okolí Bratislavy sú dva použiteľné motokárové okruhy a to domáci Slovakia Ring, alebo rakúsky Bruck an der Leitha, kde Samuel od začiatku sezóny už trikrát trénoval a zároveň tu odjazdil aj druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v kartingu. Teraz smeruje do rakúskeho mestečka v rámci tretieho kola Slovenského Kartingového Poháru.

„Do  Brucku chodíme v rámci možností aj trénovať. Trať je pre nás najbližšie položená, a tým pádom aj najdostupnejšia. Od nášho domu je vzdialená necelých štyridsať kilometrov. Trať je pre nás už známa, a Samo sa na preteky teší. Jediné, čoho sa bojím pred nadchádzajúcim víkendom je počasie. Meteorológovia hlásia vysoké teploty a v Brucku je už aj pri dvadsiatich ôsmych stupňoch veľmi teplo.

Aké to bude teraz keď má byť takmer o desať stupňov viac, to si naozaj neviem predstaviť. Jedno je však isté. Nepozeráme na priebežné poradie, pre nás je najdôležitejšie jazdiť, jazdiť a zase iba jazdiť. Rýchlosť má Samo dobrú, potrebuje iba dopiľovať jazdecké návyky v pretekoch a samozrejme treba k tomu aj trošku šťastia.

To nám pri posledných pretekoch v Třinci chýbalo, keď sa vo finále ocitol dvakrát v kolíziách. Verím, že smola nás už opustí a na trati v Brucku sa nám bude dariť,“ zhodnotil Milan Pokorný, Samuelov otec.

O tom, ako sa Samuelovi Pokornému darilo v rámci víkendových pretekov vás budeme samozrejme opäť informovať.

Miro Majláth

PR