Foto Story
Letošní historický podnik v Hockenhiemu byl po minulých sezonách jistého úpadku ohromným úspěchem. Tribuny byly zaplněné téměř na úrovni víkendů DTM a fronty před stánkami s občerstvením měřily desítky metrů. V dobách, kdy nikdo neví, co si vlády na nás už možná zítra zase strašného vymyslí, lidé prostě „berou zážitky v nově nalezené svobodě teď a nyní“.
Podívat se na historický sport ovšem nepřišli jen fandové a výletníci. V paddocku a v kokpitech se to jen hemžilo velkými jmény našeho sportu…
Text a foto: Roman Klemm. Motor MAX

Hlavní osobností vzpomínání na velkého Skota Jima Clarka byl samozžejmě jezdec, který s ním do osudného závodu roku 1968 vystartoval, poté co v předvečer společně absolvovali televizní vystoupení: Kurt Ahrens (s autorem a manažerem Axelem Waterem u Clarkova monumentu).

Pro autora článku další vzácný prominentní host, který minulá desetiletí zůstal v pozadí: vítěz Le Mans roku 1989, Švéd Stanly Dickens se vrátil do kokpitu!

Kurt Ahrens s trojnásobným vítězem Le Mans, Marco Wernerem.

Za nový historický seriál je organizačně zodpovědný dřívější jezdec F2 (Maurer) a Brun-Porsche, Frank Jeliski.

Aktivně v kokpitu F2 se podílel na podniku Wolfgang Kaufmann, dříve tovární jezdec VW-F3 a Porsche.

Günther Gebhardt, zakladatel stejnojmenné značky prototypů skupiny C.

Dva legendární vedoucí činovníci sportovního oddělení Porsche: vývojář a pilot Jürgen Barth (uprostřed) s konstruktérem Norbertem Singerem (vpravo). Chebský rodák Singer byl zodpovědný za zuffenhausenské typy jako 911 RSR, 935, 936, 956 a 962!

Motocyklová legenda Dieter Braun: „Roku 1966 jsem se tady stal prvním držitelem rekordního kola na tehdy novém Hockenheimringu.“

Kurt Ahrens a Prinz Leopold von Bayern.

Na své si přišli i fandové současných motorek: u autgramiády byl Stefan Bradl

Ohledně formule 1 neměli tito borci moc štěstí: Jo Vonlanthen, Marco Werner, Timo Glock a Michael Bartels.

Jo Vonlanthen a dřívější eso vrchů a DRM, Mario Ketterer.

Hvězda DRM a Endurance 70. let Clemens Schickentanz s chotí.

V BMW M1 si zazávodil bývalý jezdec DRM, Peter Oberndorfer.

V kokpitu F2 a F-Junior zářil jako vždy Manfredo Rossi (Martini & Rossi)

Jel jen jedinou GP mistrovství světa (Rakousko 1975), za to dodnes miluje jízdu s monoposty: Jo Vonlanthen