FIA ETRC 2022 odstartovalo v Misanu : Maďar Norbert Kiss slaví.

FIA ETRC Misano: Kiss slaví, Lacko dvakrát pátý

 Na okruhu Marca Simoncelliho v Itálii začala letošní sezóna Goodyear FIA ETRC 2022 pro Kisse úspěšně, náš Lacko pobral smůlu do syta a ani dvě pátá místa nepřinesla radost.

 

První závodní víkend začal na slunné italské trati v sobotu kvalifikacemi, kde udával tempo především Maďar Norbert Kiss s MANem. Také se mu povedlo první závod s pětisekundovým náskokem na druhého Hahna vyhrát a bronzový podest obsadil další MAN Němce Lenze. Čtvrtý Albacete předváděl, že se s ním bude muset letos počítat hodně vysoko a Lacka s Buggyrou, ani Calveta již před sebe nepustil. Do desítky se vešli i Brereton z Británie a Francouz Robineau.

Druhý závod pro Adama Lacka nakonec znamenal smůlu a po kontaktech s René Reinertem závod bohužel nedokončil, ale ani Reinert se z předních umístění dlouho neradoval, když se před něj dostali vítězný Albacete, dravý Sasha Lenz, Kiss i Hahn. Mladou Steffi Halm i Ivecem ale Reinert před sebe nepustil. Do desítky se pro změnu vešla i Scania Steffena Fasse z Tankpool 24 Racing.

Druhý závodní den a třetí závodní jízda ukázala, že ze předu to Kissovi opět půjde a nenechal nikoho na pochybách, že vítězství pro značku MAN mu ani tentokrát neunikne. Celkem přesvědčivě porazil Hahna, Lenze i Albaceteho. Adam Lacko s Buggyrou za sebou zanechal Steffi Halm na Ivecu a Andrého Kursima a dojel si pro páté místo. Teo Calvet s druhou Buggyrou se s Rodriguezem a Janiecem podíval do desítky nejlepších.

Po první jízdě to pro Janiece nebylo moc radostné, ale postupně se zlepšoval závod od závodu a ukazoval, že v první desítce bude mít stabilní místo. Nedařilo se však Heckerovi z Německa s novou Scánií, kterou před závody testoval v Mostě, ale zde měl velké problémy s turbem a většinou uzavíral startovní pole.

Ve druhé nedělní jízdě nakonec všem ujel Sasha Lenz, když zvítězil o sedm vteřin před Albacetem, který byl opět při chuti a bronzovou příčku obsadil Jochen Hahn s Ivecem. Teo Calvet na Buggyře se snažil držet čelo, ale staří harcovníci mu tentokrát nic nedarovali. Francouz Janiec si trochu překvapivě odvezl šesté místo s MANem a nedařilo se tentokrát ani dvakrát vítěznému Kissovi, kterého všichni postupně udolali a skončil nečekaně až osmý.

Lackovi se ani v poslední jízdě nedařilo a po tvrdých soubojích společně s Kursimem závod nedokončili. Do desítky se podíval pro tentokrát i Jamie Anderson. Teo Calvet si i přes Lackovu smůlu vyzávodil celkové vedení v Goodyear Cupu, kde vládne pořadí před Britem Breretonem.

 

V červnu 11 a 12. se Goodyear FIA ETRC vydá do Maďarska na Hungaroring.

 

Vláďa Rožánek,

FIA ETRC 2022