Max Grip letos vyhrál kategorii LMP ve sprintu v Eset cupu.

Soupeři jsou výborní, říká šampion Max Grip

Rakouský závodník Max Grip letos vyhrál kategorii LMP ve sprintu. Vynechal pouze dva podniky, v těch zbylých čtyřech patřil pokaždé k favoritům. S KTM X-BOW týmu MZR Racing dosáhl na dvě výhry a čtyři další pódiová umístění.

To stačilo k tomu, aby nejen získal titul v ESET Cupu, ale i v rakouském šampionátu Touring Car Masters, jenž se jel souběžně s ESET Cupem.

Maxi, na slavnostním galavečeru jste posbíral hodně cen…
Ano. Upřímně více, než jsem očekával. Jsem z toho překvapený. Je to tím, že se vyhlašovala celá řada kategorií a skupin. Musím ale podotknout, že nezávodím pro to, aby sbíral trofeje. Na druhou stranu, pokaždé mě potěší, když nějakou získám.

Jak jste si užil letošní sezonu?
Musím říct, že ESET Cup se mi velmi líbí. Příjemně mě překvapili soupeři a celé startovní pole. Skládá se z profesionálů, nikoliv z nezkušených závodníků jako v jiných sérií. Tím pádem je závodění mnohem lepší. Navíc v poli je vždy velmi mnoho vozů.

Na který závod vzpomínáte nejvíce?
Myslím, že nejlepší závod jsem prožil na Hungaroringu. Nepříznivé podmínky na trati, déšť a chladno, to nám dělalo problémy s autem. Během tréninků nám auto vůbec nefungovalo, naštěstí se nám potom podařilo najít mnohem lepší nastavení a dojeli jsme druzí za prototypem LMP.

 

 

Závodíte s vozem KTM X-BOW, jak Vám toto auto sedí?
Mám rád KTM. Jde o velmi rychlý vůz, který se skvěle ovládá. V týmu MZR Racing máme hodně strojů KTM, od X-BOW až po GT4. A také hodně rychlých závodníků.

Zvažujete, že zůstanete v ESET Cupu i pro nadcházející sezonu?
To záleží na několika faktorech. Chci říct, velmi rád bych pokračoval, ale zároveň se musím starat o svůj byznys. Pokud tedy nebude kalendář ESET Cupu kolidovat s mými pracovními povinnostmi, nevyloučil bych klidně i absolvování celé sezony.

 

 

Zdroj ESET V4