Aleš Loprais nic neviděl a nemá na tragédii ŹÁDNOU vinu !! Video i onboard.

K tragédii,  při  které Praga Aleše Lopraise přejela diváka, povalujícího se za dunou, se vyjádřil také velezkušený pilot Kamazu Andrej Karginov. Níže pak je i video s nehodou a také onboard,  zcela jasně dokazující, že posádka diváka neviděla a nemohla tragédii nijak zabránit.

Pokud se někdo chová, jako naprostý dement, pak to prostě může  skončit i takto. A dotyčný by  už  mohl mít rok před sedmdesátkou rozum!!!!!! Stejně tak  skupina dalších diváků, kteří  na duně  stáli……

Bohužel, na vše doplatila naše posádka, která ze skvěle rozjetého závodu nakonec odstoupila:-((

KAMAZ – mistr závodník Andrej Karginov: Aleš Loprais není vinen! Rallye Dakar 2023

Kamaz-mistr závodník Andrej Karginov hovořil o incidentu s Alešem Lopraisem, který srazil muže během rallye Dakar 2023. Oběť na následky zranění zemřela. Ukázalo se, že jde o 69letého italského fanouška.
„Na Dakaru bohužel došlo k vážnému incidentu, který stál lidský život. Místo Lopraise mohl být každý závodník – fanoušek stál v kanálu, kde neměl být. Je pro mě těžké pochopit, jak tam skončil, možná chtěl udělat krásnou fotku do telefonu.
Posádka za tragédii nemůže. Tohle je hrozný okamžik. Když jsem četl zprávy, okamžitě jsem si vzpomněl na Dakar roku 2019, kdy se naše posádka dostala do podobné situace. Naštěstí pak divák nebyl vážně zraněn – zlomil si nohu. Samozřejmě je třeba lidi upozornit na nebezpečí blízkosti trati, která se neomezuje jen na automobilové tratě – závodníci často dláždí novou cestu a diváci si musí dávat velký pozor, aby neohrozili životy svých i jiných lidí.