Martin Prokop dokázal v silné konkurenci Dakar dojet jako šestý !!

Martin Prokop s Viktorem Chytkou na Dakaru fantasticky šestí

Posledních měřených 136 kilometrů ve čtrnácté etapě letošního Dakaru nezměnilo nic na faktu, že Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu dokončili tuto extrémně náročnou soutěž na fantastickém šestém místě v celkovém pořadí mezi automobily!

V obrovské konkurenci továrních posádek tak Prokop dokázal vyrovnat svůj doposud nejlepší výsledek z roku 2019, kterého dosáhli v Peru ještě se spolujezdcem Janem Tománkem.

Martin Prokop v cíli Dakaru 2023 : „Byl to dlouhý a těžký Dakar, zatím nejtěžší tady v Saudské Arábii. Etapy byly krásně namixované a žádná z nich nebyla jednoduchá a přejezdová. Za nás byly důležité tři milníky – parádní výkon a skok do první desítky v druhé etapě, psychicky náročné zvládnutí pěti etap v nadmořské výšce kolem Hailu a potom včerejší třináctá etapa, kdy se nám porouchal diferenciál.

 

Dneska v blátivé etapě to nebylo nic  jednoduchého, ale už to byla povinnost Shreka v pořádku dovézt do cíle. Chtěl bych poděkovat Viktorovi za skvělou práci a parádní výkon, dále svému celému týmu MP Sports za celoroční úsilí na našem soukromém projektu a samozřejmě našim sponzorům a rodinám.

Děkuji úžasným fanouškům za podporu na sociálních sítích i tady na místě podél trati, byli jste skvělí! Pojďme to příště zkusit zase ještě o kousek posunout!“

 

 

Téměř kompletní česká dakarská výprava přilétá do Prahy v pondělí 16. ledna ve 21:55 přímým letem z Dammamu.

Konečné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů:
1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 45:03:15
2. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – Bahrain Raid Extreme +01:20:49
3. L. Moraes (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:38:31
6. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +03:40:44